Hotamjon Ketmonovning Andijon viloyati saylovchilari bilan uchrashuvi
Joylarda O'zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzodlarning saylovchilar bilan uchrashuvlari davom etmoqda. Ana shunday tadbirlardan biri 17-fevral kuni Andijon shahrida bo'lib o'tdi. Unda O'zbekiston Xalq demokratik partiyasidan O'zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Hotamjon Ketmonov Andijon viloyati saylovchilari bilan uchrashdi.
Uchrashuvni O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovini o'tkazuvchi 2-Andijon okrug saylov komissiyasining raisi O.Mirzayev ochdi. Prezidentlikka nomzodning ishonchli vakili A.Nurmatov yig'ilganlarni nomzodning tarjimai holi bilan tanishtirdi.
O'zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Hotamjon Ketmonov o'z saylovoldi dasturi yuzasidan nutq so'zladi.
Dasturda mahalliy xomashyo va materiallarni qayta ishlash korxonalarini ular tomonidan ichki va tashqi bozorda raqobatbardosh iste'mol tovarlari ishlab chiqarishni iqtisodiy va moliyaviy rag'batlantirish, imtiyozli kreditlash samaradorligini oshirish, munosib ish haqi to'lanadigan barqaror ish o'rinlarini taqdim etayotgan korxonalarda mehnatga layoqatli aholi bandligini ta'minlash bo'yicha sa'y-harakatlarni faollashtirish, istiqbolli ishlab chiqarishni rivojlantirish bo'yicha investitsiya dasturlarini ishlab chiqish, o'rta maxsus kasb-hunar ta'limini egallagan va oliy ma'lumotli mutaxassislarni tayyorlash dasturlari hamda hududiy bandlik dasturlariga o'zaro bog'liq bo'lgan kompleks yondashuvni ta'minlash va boshqa asosiy vazifalar belgilangan.
Uchrashuvda Xalq demokratik partiyasi Bo'z tumani kengashi raisi M.To'ychiyeva, "Asakabank" Andijon filiali bosh huquqshunosi I.Solijonov va boshqalar nomzodning saylovoldi dasturi haqida o'z fikr-mulohazalarini bildirib, bo'lajak saylovlar Konstitutsiyamiz va milliy qonunchiligimiz talablari asosida, umume'tirof etilgan xalqaro normalarga muvofiq o'tayotgani mamlakatimiz saylov tizimida demokratik tamoyillarga qat'iy amal qilinayotganidan dalolat ekanini ta'kidladi. Saylovchilarni 2015-yil 29-mart kuni bo'lib o'tadigan O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovida faol ishtirok etishga chaqirdi.

Встреча Хотамжона Кетмонова с избирателями Андижанской области
В нашей стране продолжаются встречи кандидатов в Президенты Республики Узбекистан с избирателями. 17 февраля в Андижане кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Народно-демократической партии Узбекистана Хотамжон Кетмонов встретился с избирателями Андижанской области.
Встречу открыл председатель 2-й Андижанской окружной избирательной комиссии по выборам Президента Республики Узбекистан О.Мирзаев. Доверенное лицо кандидата в Президенты А.Нурматов ознакомил собравшихся с биографией кандидата.
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан Хотамжон Кетмонов выступил с речью о своей предвыборной программе.
В Программе определены такие основные задачи, как экономическое и финансовое стимулирование предприятий по переработке местного сырья и материалов к производству ими конкурентоспособных на внутреннем и внешнем рынках потребительских товаров, повышение эффективности их льготного кредитования, активизация практических действий по обеспечению занятости трудоспособного населения на предприятиях, предоставляющих достойно оплачиваемую работу, выработка инвестиционных программ по развитию перспективных производств, обеспечение комплексного подхода к программам по подготовке специалистов со средним специальным, профессиональным и высшим образованием и региональным программам занятости.
Во встрече председатель Бозского районного совета Народно-демократической партии М.Туйчиева, главный юрист Андижанского филиала "Асакабанка" И.Солижонов и другие, высказав свои мнения о предвыборной программе кандидата, отметили, что проведение предстоящих выборов в соответствии с Конституцией и национальным законодательством нашей страны, общепризнанными международными нормами свидетельствует о том, что в избирательном законодательстве нашей страны полностью соблюдаются демократические принципы. Они призвали избирателей принять активное участие в предстоящих 29 марта 2015 года выборах Президента Республики Узбекистан.