O‘zbekiston mahsulotlarining dovrug‘i
Moskvada o'tkazilgan oziq-ovqat mahsulotlari, ichimliklar "ProdEkspo – 2015" an'anaviy xalqaro ko'rgazmasida "O'zvinosanoat-xolding" kompaniyasi mahsulotlari yuqori e'tirofga sazovor bo'ldi.
Unda 65 mamlakatdan ikki mingdan ortiq firma va kompaniya o'z mahsulotlarini namoyish etdi.
Xalqaro ko'rgazmada "O'zvinosanoat-xolding" kompaniyasi 115 turdagi keng assortimentdagi mahsulotlari bilan qatnashdi.
Ayni paytda O'zbekistonda uzumning qirqdan ortiq navi yetishtirilib, mahsulotni qayta ishlashga alohida e'tibor qaratilayotir. Mamlakatimizda tokzorlar hosildorligini oshirish, mahsulot sifatini yaxshilashga qaratilayotgan e'tibor bozorlar to'kinligi va eksport imkoniyatlarini oshirishga xizmat qilayotir. Davlatimiz rahbarining 2013-yil 13-martdagi 2013-2015-yillarda respublikada uzumchilikni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to'g'risidagi qarori bu boradagi ishlar ko'lamini kengaytirishda muhim omil bo'lmoqda.
An'anaga ko'ra, xalqaro ko'rgazma doirasida 2015-yilning eng yaxshi mahsuloti tanlovi o'tkazildi. Unda ko'rgazmada qatnashayotgan ishlab chiqaruvchilar orasidan 500 kompaniya bir ming besh yuz xildagi mahsuloti bilan ishtirok etdi.
Tanlovda "O'zvinosanoat-xolding" mahsulotlari 18 medal, jumladan, sakkizta oltin medal bilan taqdirlandi.
– Sanoatbop navli tokzorlar maydoni kengayib, xomashyo bazasining mustahkamlanishi mahsulot yetishtirish hajmi va sifatini oshirish imkonini bermoqda, – deydi kompaniyaning modernizatsiya va ilg'or texnologiyalarni joriy etish boshqarmasi boshlig'i Adolat Vostrikova. – Natijada mahsulotlarimiz ichki va tashqi bozorda o'z o'rnini tobora mustahkamlamoqda. Misol uchun, keyingi besh yilda turli tanlovlarda 170 ga yaqin oltin, kumush va bronza medal, 50 dan ortiq diplom olishga muvaffaq bo'ldik. «ProdEkspo – 2015» ko'rgazmasidagi yutug'imiz buning yana bir e'tirofidir.

Признание качества продукции Узбекистана
Продукция компании "Узвиносаноат-холдинг" получила высокую оценку на состоявшейся в Москве традиционной международной выставке продуктов питания и напитков "ПродЭкспо-2015".
На ней свою продукцию представили более 2 тысяч фирм и компаний из 65 стран.
На международной выставке компания "Узвиносаноат-холдинг" продемонстрировала 115 видов продукции.
В настоящее время в Узбекистане выращивается более 40 сортов винограда. Особое внимание уделяется его переработке. Проводимая в нашей стране работа по повышению урожайности виноградников, улучшению качества продукции способствует насыщению внутреннего рынка и расширению возможностей экспорта. Постановление главы государства "О мерах по дальнейшему развитию виноградарства в республике на период 2013-2015 годы" от 13 марта 2013 года служит важным фактором расширения масштаба проводимой в этом направлении работы.
По традиции, в рамках международной выставки прошел конкурс за звание лучшего продукта 2015 года. В нем приняли участие 500 производителей с 1500 видами продукции.
На конкурсе продукция "Узвиносаноат-холдинг" получила 18 медалей, в том числе 8 золотых наград.
- Расширение площадей виноградников, в которых выращиваются промышленные сорта, укрепление сырьевой базы способствует повышению качества продукции, - говорит начальник управления по модернизации и внедрению передовых технологий компании Адолат Вострикова. - В результате наша продукция все более укрепляет свои позиции на внутреннем и внешнем рынках. К примеру, за последние пять лет мы завоевали на различных конкурсах около 170 золотых, серебряных и бронзовых медалей, получили более 50 дипломов. Медали выставки "ПродЭкспо-2015" стали очередным успехом.