Qurultoyga delegatlar saylandi
O'zbekiston Xalq demokratik partiyasi Samarqand viloyati kengashining plenumida partiyaning shu yil 29-mart kuni bo'lib o'tadigan O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovida ishtirokiga doir masala muhokama etildi.
Partiya viloyat kengashi raisi K.Isobekov va boshqalar Prezidentimiz rahnamoligida erkin va demokratik saylovlarni o'tkazish uchun yaratilgan mustahkam qonuniy asos va kafolatlar, keyingi yillarda mamlakatimiz Konstitutsiyasi va bir qator qonunlarga kiritilgan o'zgartish va qo'shimchalar saylovlarning xalqaro talablarga mos holda o'tishini ta'minlash bilan birga, partiyalar o'rtasida raqobatni kuchaytirishga xizmat qilayotganini alohida ta'kidladi. 2014-yil 21-dekabrda O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi va mahalliy Kengashlarga saylovlar ana shu ruhda, yuksak saviyada o'tkazilgani qayd etildi.
Plenumda partiya dasturiy maqsad va g'oyalarini amalga oshirish, elektorat manfaatlarini himoya qilish bo'yicha oldinda turgan vazifalar belgilab olindi. Shundan kelib chiqib, joriy yil 29-mart kuni bo'lib o'tadigan O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovida munosib ishtirok etish bo'yicha taklif va mulohazalar bildirildi.

Избраны делегаты на съезд
На пленуме Самаркандского областного совета Народно-демократической партии Узбекистана были обсуждены вопросы участия партии в предстоящих 29 марта текущего года выборах Президента Республики Узбекистан.
Председатель областного совета партии К.Исабеков и другие особо отметили, что созданные под руководством Президента нашей страны прочные правовые основы и гарантии для проведения свободных и демократичных выборов, ряд изменений и дополнений, внесенных в последние годы в Конституцию и законы страны, наряду с обеспечением проведения выборов в соответствии с международными требованиями способствуют усилению конкуренции между партиями. Было подчеркнуто, что состоявшиеся 21 декабря 2014 года выборы в Законодательную палату Олий Мажлиса Республики Узбекистан и местные Кенгаши прошли именно в этом духе, на высоком уровне.
На пленуме были определены дальнейшие задачи по реализации целей и идей партии, защите интересов электората, достойному участию в предстоящих выборах Президента Республики Узбекистан.