Muhim siyosiy jarayonga puxta hozirlik
Mamlakatimizda kuchli fuqarolik jamiyati va erkin demokratik davlat barpo etishda siyosiy partiyalar, xususan, O'zbekiston "Milliy tiklanish" demokratik partiyasi ham faol ishtirok etmoqda.
Partiyaning Jizzax viloyati kengashi konferensiyasida O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi, xalq deputatlari viloyat, tuman va shahar Kengashlariga 2014-yil 21-dekabrda bo'lib o'tgan saylovlarda O'zMTDPning ishtiroki yakunlari, shuningdek, joriy yil 29-mart kuni o'tkaziladigan O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovida ishtiroki muhokama qilindi.
Bo'lajak saylov mamlakatimizning kelgusi taraqqiyoti uchun muhim ahamiyatga ega ekani ta'kidlanib, partiyaning ushbu siyosiy jarayonda munosib ishtirok etishini ta'minlash uchun saylovoldi targ'ibot-tashviqot ishlarini kuchaytirish zarurligiga alohida e'tibor qaratildi.
Aholining siyosiy bilim va saviyasini yuksaltirish, faol fuqarolik pozitsiyasini mustahkamlash, partiya elektorati manfaatlarini ta'minlash, partiya safini siyosiy yetuk, tashabbuskor, uning g'oyalari ro'yobiga ishongan fuqarolar bilan to'ldirib borish viloyat Kengashining doimiy va ustuvor yo'nalishlaridan bo'lib qolaveradi.

Подготовка к важному политическому событию
Политические партии, в том числе Демократическая партия Узбекистана «Миллий тикланиш», принимают активное участие в построении демократического правового государства и сильного гражданского общества в нашей стране.
На конференции Джизакского областного совета партии были обсуждены результаты состоявшихся 21 декабря 2014 года выборов в Законодательную палату Олий Мажлиса Республики Узбекистан, областные, районные и городские Кенгаши народных депутатов, а также участие партии в предстоящих 29 марта нынешнего года выборах Президента Республики Узбекистан.
Отмечалось, что приближающиеся выборы имеют важное значение для дальнейшего развития страны, особо была подчеркнута необходимость усиления предвыборной агитационной работы для обеспечения достойного участия партии в этом политическом процессе.
Повышение политических знаний и правосознания населения, укрепление его активной гражданской позиции, обеспечение интересов электората партии, пополнение рядов партии политически зрелыми, инициативными, верящими в ее идеи гражданами и впредь будут являться приоритетными задачами областного совета.
На конференции были обсуждены вопросы подготовки к выборам Президента Республики Узбекистан, определены задачи партии по доведению до граждан, особенно молодежи, сути и значимости выборов.