Konchilar ovoz berdi
–Ko‘p yillardan buyon ushbu korxonada ishlayman, – deydi Abduvosit. – Keyingi yillarda bizning samarali mehnat qilishimiz, farzandlarimizning zamonaviy bilim va kasb-hunarlarni puxta egallashi, umuman, turmushimiz farovon bo‘lishi uchun ilgari tasavvur ham qilib bo‘lmaydigan darajada salmoqli ishlar amalga oshirildi. Nomzodlarning saylovoldi dasturi bilan tanishdim. Bugun mamlakatimiz sanoatining yanada taraqqiy etishi yo‘lida fidoyilik bilan mehnat qiladigan munosib nomzodga ovoz berdim.
Tumandagi 11-bolalar musiqa va san’at maktabi binosida joylashgan 753-saylov uchaskasida saylovchilar ovoz berish jarayonida uyushqoqlik bilan ishtirok etmoqda. Uchastkada zamonaviy jihozlangan tibbiyot, ona va bola xonalari ovoz berish jarayonida aholiga qo‘shimcha qulayliklar tug‘dirmoqda.
–Yosh oilamiz, shuning uchun bolalar bilan birga keldik, – deydi Shuhrat Yaxshiboyev. – Bu yerda farzandlarimiz uchun ham sharoitlar mavjud. Muborak gazni qayta ishlash zavodida ishlayman. Kelajakda yetuk mutaxassis bo‘lishni orzu qilaman. Bugun mamlakatimizning sanoat salohiyatining bundanda rivojlanishi uchun ovoz berdim.

434-й избирательный участок в Мубарекском районе Кашкадарьинской области расположен в махалле горняков - “Кончилар”. Сегодня с раннего утра ее жители активно участвуют в выборах Президента Республики Узбекистан.
Абдувосит Останаев работает оператором на Мубарекском газоперерабатывающем заводе.
–Уже много лет работаю на этом предприятии, – говорит Абдувосит. – В годы незвисимости осуществлена грандиозная работа по повышению благополучия народа, обучению наших детей современным знаниям и профессиям, в целом по дальнейшему развитию страны. Ознакомился с предвыборной программой кандидатов. Проголосовал за наиболее достойного кандидата, который будет самоотверженно трудиться во имя дальнейшего развития отечественной промышленности.
На 753-м избирательном участке, расположенном в здании детской школы музыки и искусства №11 района, избиратели организованно участвуют в процессе голосования. Современно оснащенные медицинский кабинет, комната матери и ребенка создают дополнительные удобства для населения в процессе голосования.
–Мы – молодая семья, пришли на выборы вместе с детьми, – говорит Шухрат Яхшибоев. – Здесь имеются все условия для наших детей. Я работаю на Мубарекском газоперерабатывающем заводе и проголосовал за дальнейшее развитие промышленного потенциала нашей страны.