Adolat va ochiqlik mezonlari asosida tashkil etilgan saylov jarayonida yurtimizning barcha fuqarolari, jumladan, san’at va madaniyat namoyondalari ham faol ishtirok etmoqda.
Munojot Yo‘lchiyeva, O‘zbekiston xalq artisti:
– Yurtimizdagi siyosiy partiyalar o‘rtasida sog‘lom raqobat muhiti mavjud. Mamlakatni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishning eng muhim masalalari yuzasidan siyosiy partiyalar o‘z nuqtai-nazari, pozitsiyasini erkin bildirmoqda.
Men uchun mamlakatimiz ijtimoiy-iqtisodiy hayotidagi muhim voqeada qatnashish katta mas’uliyatdir. Shu sabab erta tongdan o‘zim istiqomat qilayotgan Shayxontohur tumanidagi Yangi Kamolon mahallasida joylashgan 532-saylov uchastkasiga kelib, Prezident saylovida qatnashdim. Vatanimizning yorqin kelajagi, yurtimiz ravnaqi, san’at va madaniyat, sport sohalarini rivojlantirish uchun o‘zim munosib ko‘rgan nomzodga ovoz berdim.

В организованном на основе критериев справедливости и открытости избирательном процессе принимают активное участие все граждане, в том числе деятели культуры и искусства.
Муножот Юлчиева, народная артистка Узбекистана:
- Среди политических партий нашей страны есть здоровая конкуренция. Политические партии свободно выражают свою точку зрения, позицию по важным вопросам социально-экономического развития страны.
Для меня является большой ответственностью участвовать в важном событии общественно-политической жизни нашей страны. В связи с этим с утра пришла на 532-й избирательный участок в махалле «Янги Камолон» Шайхонтохурского района и приняла участие в выборах Президента. Проголосовала за кандидата, которого считаю самым достойным, который, по моему мнению, будет самоотверженно работать во имя светлого будущего нашей Родины, процветания нашей страны, развивать сферу искусства и культуры, спорта.