Ertamiz bugunimizdan farovon bo‘ladi
Dang‘ara tumani Teliming qishlog‘idagi 66-saylov uchastkasida 2 ming 900 dan ortiq saylovchi ro‘yxatga olingan. Ularning 84 nafari ilk bor ovoz beradi.
Bugun erta tongdan uchastka saylovchilar bilan yanada gavjum. Davlatimiz madhiyasi yangrab, saylovchilar birin-ketin maxsus xonalarda ovoz berishni boshladi. Bu ishni milliy o‘zligimizga xos tarzda nuroniylar boshlab berdi.
–Yoshim yetmish beshda, – deydi Erkin ota Nazirov. – Yurtimizda hukm surayotgan tinchlik-osoyishtalik xalqimizning eng ulug‘ boyligi. Buning uchun Yaratganga beadad shukronalar aytamiz. Prezident saylovi ertamizning bugundan ham farovon bo‘lishini ta’minlashga xizmat qiladi.
Toshloq tumanida ham 47 saylov uchastkasi tashkil etilgan bo‘lib, 130 mingdan ortiq saylovchi bugun o‘z huquqlarini amalga oshirmoqda. Uchastka saylov komissiyalarining samarali faoliyat ko‘rsatishi uchun barcha sharoit yaratilgan. Saylov uchastkalari zamonaviy komputer va aloqa vositalari, zarur mebel hamda boshqa jihozlar, saylovga oid huquqiy adabiyot va qo‘llanmalar, turli infografikalar bilan ta’minlangan. Tibbiyot, ona va bola xonalari tashkil etilgan.
Furqat mahalla fuqarolar yig‘inidagi 523-saylov uchastkasida ovoz berish erta tongdan ko‘tarinki kayfiyatda boshlandi.
–Saylov uchastkasiga kelolmaydigan saylovchilarning uyiga borish uchun komissiya a’zolari belgilanib, transport ajratildi, ko‘chma quti bilan ta’minlandi, – deydi uchastka saylov komissiyasi raisi Inomjon Karimov. – Saylovchilar juda faol. Ular qaysi nomzodga, nima uchun ovoz berayotganini juda yaxshi biladi. Mazkur siyosiy tadbir bugungi va ertangi kunimiz, taraqqiyotimizda hal qiluvchi o‘rin tutadigan voqea ekanini barcha teran his etmoqda.

Завтра будет еще лучше, чем сегодня
На 66-м избирательном участке в селе Телиминг Дангаринского района зарегистрированы более 2 тысяч 900 избирателей. 84 из них впервые примут участие в выборах.
С раннего утра оживленно на избирательных участках. Звучит Государственный гимн нашей Родины, и избиратели начинают голосование. В соответствии с национальными обычаями, первыми проголосовали пожилые люди.
–Мне семьдесят пять лет, - говорит Эркин-ота Назиров. – Мир и спокойствие страны - это самое большое наше достояние. И за это мы безгранично благодарны Всевышнему. Выборы Президента Узбекистана будут способствовать дальнейшему улучшению жизни народа.
В Ташлакском районе образовано 47 избирательных участков, на которых свое право сегодня используют более 130 тысяч избирателей. Для эффективной работы участковых избирательных комиссий созданы все условия. Избирательные участки обеспечены современными компьютерами и средствами связи, мебелью, другим оборудованием, правовой литературой и пособиями о выборах, инфографикой. Действуют комнаты матери и ребенка, медицинские кабинеты.
С раннего утра началось голосование на 523-м избирательном участке в сходе граждан махалли «Фуркат».
–Для посещения домов избирателей, не имеющих возможности прийти на избирательный участок, определены члены комиссии, выделены транспорт и передвижные урны для голосования, - говорит председатель участковой избирательной комиссии Иномжан Каримов. – Избиратели очень активны. Они хорошо понимают за что голосуют. Все глубоко осознают, каким важным, решающим событием для нынешнего и завтрашнего дня страны, ее развития является это политическое мероприятие.