Ertamiz bugunimizdan farovon bo‘ladi
Dang‘ara tumani Teliming qishlog‘idagi 66-saylov uchastkasida 2 ming 900 dan ortiq saylovchi ro‘yxatga olingan. Ularning 84 nafari ilk bor ovoz beradi.
Bugun erta tongdan uchastka saylovchilar bilan yanada gavjum. Davlatimiz madhiyasi yangrab, saylovchilar birin-ketin maxsus xonalarda ovoz berishni boshladi. Bu ishni milliy o‘zligimizga xos tarzda nuroniylar boshlab berdi.
–Yoshim yetmish beshda, – deydi Erkin ota Nazirov. – Yurtimizda hukm surayotgan tinchlik-osoyishtalik xalqimizning eng ulug‘ boyligi. Buning uchun Yaratganga beadad shukronalar aytamiz. Prezident saylovi ertamizning bugundan ham farovon bo‘lishini ta’minlashga xizmat qiladi.
Toshloq tumanida ham 47 saylov uchastkasi tashkil etilgan bo‘lib, 130 mingdan ortiq saylovchi bugun o‘z huquqlarini amalga oshirmoqda. Uchastka saylov komissiyalarining samarali faoliyat ko‘rsatishi uchun barcha sharoit yaratilgan. Saylov uchastkalari zamonaviy komputer va aloqa vositalari, zarur mebel hamda boshqa jihozlar, saylovga oid huquqiy adabiyot va qo‘llanmalar, turli infografikalar bilan ta’minlangan. Tibbiyot, ona va bola xonalari tashkil etilgan.
Furqat mahalla fuqarolar yig‘inidagi 523-saylov uchastkasida ovoz berish erta tongdan ko‘tarinki kayfiyatda boshlandi.
–Saylov uchastkasiga kelolmaydigan saylovchilarning uyiga borish uchun komissiya a’zolari belgilanib, transport ajratildi, ko‘chma quti bilan ta’minlandi, – deydi uchastka saylov komissiyasi raisi Inomjon Karimov. – Saylovchilar juda faol. Ular qaysi nomzodga, nima uchun ovoz berayotganini juda yaxshi biladi. Mazkur siyosiy tadbir bugungi va ertangi kunimiz, taraqqiyotimizda hal qiluvchi o‘rin tutadigan voqea ekanini barcha teran his etmoqda.

Tomorrow will be better than today
Over 2 thousand 900 voters are registered at the 66th polling station in Teliming village of Danger district. 84 of them will take part in the elections for the first time.
People start coming to the polling stations early in the morning. The national anthem of our country is played and voting starts. In accordance with national traditions, the elderly voted first.
-I am seventy-five years old,- said Erkin-ota Nazirov. - The peace and tranquility of the country is our greatest asset. And for that we are grateful to the Almighty. The elections of President of Uzbekistan will contribute to further improve the lives of people.
47 polling stations have been established in Toshloq district, where over 130 thousand voters are using voting rights today. All conditions are created for efficient operation of the precinct election commissions . Polling stations are equipped with modern computers and communications equipment, furniture, legal literature and manuals on elections, infographics. There are rooms of mother and child, medical offices.
Voting also commenced in the 523th polling station in Zarkent village.
- The members of the commission in vehicles and with mobile ballot boxes will visit the voter’s houses, who are unable to come to the polling station, - says chairman of the precinct election commission Kodirjon Teshaboev. - Voters are very active. They are well aware for what they are casting their vote. People are deeply aware of the importance of this political event for the present and future of the country, its development .