ShHT Bosh kotibi bilan uchrashuv
2016-yilning 30-noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov 4-dekabrda bo‘lib o‘tadigan O‘zbekiston Prezidenti saylovida ishtirok etish uchun Shanxay hamkorlik tashkiloti Kuzatuvchilar missiyasiga bosh bo‘lib mamlakatimizga tashrif buyurgan ShHT Bosh kotibi Rashid Alimov bilan uchrashdi.
Suhbat chog‘ida tashkilotga a’zo davlatlar va ShHT Kotibiyati vakillaridan iborat Kuzatuvchilar missiyasi faoliyatining amaliy jihatlari yuzasidan fikr almashildi.
Shuningdek, ShHTni yanada rivojlantirishning dolzarb masalalari hamda iyun oyida Toshkent shahrida bo‘lib o‘tgan Davlat rahbarlari kengashi qarorlarining ijro jarayoni ham muhokama qilindi.

30 ноября 2016 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов встретился с Генеральным секретарем Шанхайской организации сотрудничества Рашидом Алимовым, прибывшим в нашу страну во главе Миссии наблюдателей от ШОС на выборах Президента Узбекистана, которые состоятся 4 декабря.
Стороны обменялись мнениями по практическим аспектам деятельности Миссии наблюдателей, в которую входят представители государств-членов и Секретариата ШОС.
В ходе беседы также обсуждены актуальные вопросы дальнейшего развития ШОС, ход реализации решений июньского заседания в г.Ташкенте Совета глав государств-членов организации.