ShHT Bosh kotibi bilan uchrashuv
2016-yilning 30-noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov 4-dekabrda bo‘lib o‘tadigan O‘zbekiston Prezidenti saylovida ishtirok etish uchun Shanxay hamkorlik tashkiloti Kuzatuvchilar missiyasiga bosh bo‘lib mamlakatimizga tashrif buyurgan ShHT Bosh kotibi Rashid Alimov bilan uchrashdi.
Suhbat chog‘ida tashkilotga a’zo davlatlar va ShHT Kotibiyati vakillaridan iborat Kuzatuvchilar missiyasi faoliyatining amaliy jihatlari yuzasidan fikr almashildi.
Shuningdek, ShHTni yanada rivojlantirishning dolzarb masalalari hamda iyun oyida Toshkent shahrida bo‘lib o‘tgan Davlat rahbarlari kengashi qarorlarining ijro jarayoni ham muhokama qilindi.

Meeting with SCO Secretary General
On November 30, 2016, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov met with the Secretary General of the Shanghai Cooperation Organization Rashid Alimov, who arrived in Uzbekistan heading the SCO Observer Mission at the Elections of the President of Uzbekistan, to be held on December 4.
During the talks the sides exchanged views on the practical aspects of the activities of the Observer Mission, which includes representatives of the Member States and the SCO Secretariat.
The sides also discussed the topical issues of further development of the SCO, the course of implementation of the decisions of the meeting of the Council of Heads of Member States of the organization, which was held in June in Tashkent.