"Lokomotiv" – O‘zbekiston chempioni!
Futbol bo‘yicha O‘zbekiston milliy chempionati oliy ligasida mamlakatimizning o‘n olti jamoasi o‘zaro bahslashmoqda. Oliy liga bahslari yakunlanishiga bir tur qolganda "Lokomotiv" jamoasi 68 ochko bilan oltin medalni naqd qilib qo‘ydi.
Yigirma to‘qqizinchi tur doirasida "Lokomotiv"ning eng yaqin ta’qibchisi "Bunyodkor" jamoasi o‘z maydonida "Navbahor" klubini qabul qilib, 1:1 hisobida durang o‘ynadi va ochkolar sonini 63 taga yetkazdi.
"Lokomotiv" esa qolgan uchrashuvlarda qanday natija qayd etishidan qat’iy nazar o‘z tarixida ilk marta mamlakat chempioniga aylandi. 2002-yilda tashkil etilgan «Lokomotiv» klubi O‘zbekiston chempionatida uch marta kumush va bir marta bronza medalini qo‘lga kiritgan.
Yigirma to‘qqizinchi tur doirasida "Mash’al" jamoasi "Buxoro"ni 2:0 hisobida mag‘lubiyatga uchratgan bo‘lsa, "Neftchi" o‘z maydonida "Qizilqum"ga 0:1 hisobida imkoniyatni boy berdi. "Obod" va "Andijon" jamoalari o‘rtasidagi bahsda hisob ochilmadi.

“Локомотив” - чемпион Узбекистана!
В высшей лиге Национального чемпионата Узбекистана по футболу соревнуются 16 команд нашей страны. За один тур до завершения состязаний “Локомотив”, набравший 68 очков, завоевал золотые медали.
В рамках 29-го тура ближайший преследователь “Локомотива” - команда “Бунёдкор” приняла на своем поле клуб “Навбахор”. Сыграв со счетом 1:1, столичная команда довела число очков до 63.
“Локомотив”, независимо от исхода своих оставшихся матчей, уже стал впервые в своей истории чемпионом. “Локомотив”, созданный в 2002 году, до этого трижды завоевывал серебряные и однажды – бронзовые медали чемпионата Узбекистана.
В рамках 29-го тура команда “Машъал” победила “Бухоро” со счетом 2:0, “Нефтчи” на своем поле уступил команде “Кизилкум” со счетом 0:1. Во встрече команд “Обод” и “Андижон” счет не был открыт.