Sarvar Otamuratovning Namangan viloyati saylovchilari bilan uchrashuvi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzodlarning saylovchilar bilan uchrashuvlari davom etmoqda. O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Sarvar Otamuratov 5-noyabr kuni Namangan viloyati saylovchilari bilan uchrashdi.
Viloyatning barcha tuman va shaharlaridagi saylovchilar bilan videokonferensiya orqali muloqot tarzida tashkil etilgan uchrashuvni xalq deputatlari Namangan viloyati Kengashidagi O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi guruhi rahbari O.Mamatkarimov ochdi. Prezidentlikka nomzodning ishonchli vakili O.Mamadaliyev yig‘ilganlarni Sarvar Otamuratovning tarjimai holi bilan tanishtirdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Sarvar Otamuratov saylovoldi dasturi yuzasidan nutq so‘zladi.
Dasturda xalqaro miqyosda e’tirof etilgan va bugungi taraqqiyotimizning hayotiy dasturiga aylangan besh tamoyil asosida amalga oshirilayotgan islohotlar bardavomligini ta’minlash, tarixiy, madaniy, boy ma’naviy-axloqiy qadriyatlar va an’analar asosida jamiyatda yuksak huquqiy va siyosiy madaniyatni mustahkamlash hamda ma’naviy yuksalishga erishish masalalariga ustuvor ahamiyat qaratilgan.
Nomzod dasturda aholi turmush sifati, darajasi va farovonligini oshirish ijtimoiy sohadagi ustuvor strategik maqsad sifatida belgilanganini ta’kidladi.
O‘zbek xalqining yuksak madaniyati va iste’dodini namoyish etadigan, estetik qimmatga ega bo‘lgan qadimiy milliy hunarmandlik turlarini qayta tiklash va rivojlantirish, hunarmandlik maktablari an’analarini saqlab qolishga alohida e’tibor qaratilgan.
Shuningdek, dasturda xorijiy mamlakatlar kutubxona, arxiv va muzeylarida saqlanayotgan madaniy meros namunalarini O‘zbekistonga qaytarish, oila, meros, uy-joy da’vosi va maishiy turmushda uchraydigan nizolarni sudgacha hal etish tizimini rivojlantirish, turistik faoliyat manzillarida, aeroport va vokzallarda ko‘rsatilayotgan servis va xizmatlar sifatini yanada yaxshilash, oziq-ovqat xavfsizligini ta’minlashga qaratilgan davlat dasturini qabul qilish, milliy axborot xavfsizligini ta’minlash kabi qator ustuvor vazifalar belgilangan.
Uchrashuvda Xususiylashtirish, monopoliyadan chiqarish va raqobatni rivojlantirish davlat qo‘mitasi Namangan viloyati hududiy boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i A.Tojiboyev, Namangan shahar transport va axborot texnologiyalari kasb-hunar kolleji o‘qituvchisi Yu.Rahimova, xalqaro Amir Temur xayriya jamoat fondi Namangan viloyati bo‘limi raisi S.A’zamova, Namangan “Yoshlar markazi” psixologik maslahat markazi rahbari S.Mutalov va boshqalar nomzodning saylovoldi dasturi yuzasidan fikr bildirdi. Saylovchilarni 2016-yil 4-dekabr kuni bo‘ladigan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovida faol ishtirok etishga chaqirdi.

Встреча Сарвара Отамуратова с избирателями Наманганской области
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Демократической партии Узбекистана “Миллий тикланиш” Сарвар Отамуратов 5 ноября встретился с избирателями Наманганской области.
Встречу, организованную в формате видеоконференции с участием избирателей из всех районов и городов области, открыл руководитель депутатской группы Демократической партии Узбекистана “Миллий тикланиш” в Наманганском областном Кенгаше народных депутатов О.Маматкаримов. Доверенное лицо кандидата в Президенты О.Мамадалиев ознакомил собравшихся с биографией кандидата.
В программе приоритетное значение придается вопросам обеспечения динамичного продолжения реформ, основанных на пяти принципах, широко признанных на международном уровне и ставших руководством к действию для развития нашей страны, укреплению высокой правовой и политической культуры в обществе и достижения духовного подъема на основе огромного исторического и культурного наследия, богатых духовно-нравственных ценностей и традиций нашего народа.
Кандидат отметил, что повышение уровня и качества жизни населения является стратегической целью программы в социальной сфере.
Особое внимание в программе уделяется также дальнейшему стимулированию и развитию национальных ремесел, демонстрирующих высокую культуру и мастерство узбекского народа и отличающихся высоким эстетическим вкусом, сохранению традиций национальных художественных школ.
В числе приоритетных задач программы определены возвращение в Узбекистан объектов культурного наследия нашего народа, хранящихся в библиотеках, архивах и музеях зарубежных стран, развитие системы досудебного разрешения семейных, наследственных, жилищных и иных бытовых споров, улучшение качества сервиса и услуг, оказываемых на объектах туристической деятельности, аэропортах и вокзалах, принятие государственной программы, направленной на обеспечение продовольственной безопасности, обеспечение национальной информационной безопасности и другие вопросы.
Выступившие на встрече начальник отдела Наманганского областного территориального управления Государственного комитета по приватизации, демонополизации и развитию конкуренции Республики Узбекистан А.Тожибаев, преподаватель Наманганского профессионального колледжа транспорта и информационных технологий Ю.Рахимова, председатель Наманганского областного отдела международного благотворительного общественного фонда имени Амира Темура С.Аъзамова, руководитель центра психологической консультации Молодежного центра города Намангана С.Муталов и другие высказали свои мнения по предвыборной программе кандидата. Они призвали избирателей принять активное участие в предстоящих 4 декабря нынешнего года выборах Президента Республики Узбекистан.