O‘zbekiston yoshlar terma jamoasi chempionatni g‘alaba bilan boshladi
Bahraynda o‘tkazilayotgan o‘n to‘qqiz yoshgacha futbolchilar o‘rtasidagi Osiyo chempionatida O‘zbekiston yoshlar terma jamoasi ilk g‘alabasini nishonladi.
Chempionatda o‘n olti davlat terma jamoasi to‘rt guruhda g‘oliblik uchun bahs olib bormoqda. Eng kuchli to‘rt davlat terma jamoasi 2017-yil Janubiy Koreyada bo‘ladigan yigirma yoshgacha futbolchilar o‘rtasidagi jahon chempionatiga yo‘llanmani qo‘lga kiritadi.
O‘zbekiston yoshlar terma jamoasi Xitoy, Avstraliya va Tojikiston futbolchilari bilan «D» guruhidan joy olgan.
Jasur Abduraimov boshchiligidagi terma jamoamiz guruhdagi dastlabki uchrashuvni tojikistonlik tengdoshlariga qarshi o‘tkazib, 2:1 hisobida g‘alabaga erishdi. Gollarga Saidjamol Davlatjonov va Jasur Yaxshiboyev mualliflik qildi.

Молодежная сборная команда Узбекистана начала чемпионат с победы
На чемпионате Азии, проводимом в Бахрейне среди футболистов до 19 лет, молодежная сборная команда Узбекистана отпраздновала свою первую победу.
На чемпионате, разделившись на 4 группы, за победу борются сборные команды 16 стран. Сильнейшие команды четырех стран получат путевки на чемпионат мира, который пройдет в 2017 году в Южной Корее среди футболистов до двадцати лет.
Молодежная сборная команда Узбекистана выступает в группе "D", как и футболисты из Китая, Австралии и Таджикистана.
Сборная команда нашей страны под началом Жасура Абдураимова провела первую встречу против сверстников из Таджикистана и обыграла их со счетом 2:1. Авторами голов стали Саиджамол Давлатжонов и Жасур Яхшибоев.