Rossiya Federatsiyasi Prezidenti bilan telefon orqali muloqot to‘g‘risida
2016-yil 7-oktabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti vazifasini bajaruvchi Shavkat Mirziyoyev bilan Rossiya Federatsiyasi Prezidenti Vladimir Putinning telefon orqali muloqoti bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston rahbari Rossiya Prezidentini tavallud kuni bilan samimiy tabriklab, unga sihat-salomatlik va davlat rahbari sifatidagi serqirra faoliyatiga muvaffaqiyatlar, Rossiya xalqiga tinchlik-xotirjamlik va farovonlik tiladi.
O‘zbekistonda Vladimir Putinning mamlakatlarimiz o‘rtasidagi strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini mustahkamlash hamda rivojlantirishga qo‘shayotgan shaxsiy hissasini yuksak qadrlaydi.
Shavkat Mirziyoyev va Vladimir Putin savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, madaniy-gumanitar va boshqa sohalarda o‘zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirish bo‘yicha turli darajada O‘zbekiston – Rossiya muloqotlari faollashayotganini mamnuniyat bilan ta’kidladilar.
O‘zbekiston va Rossiya rahbarlari o‘zaro hamkorlikka doir boshqa qator masalalar va ayrim xalqaro muammolar yuzasidan ham fikr almashdilar.

On telephone conversation with President of Russian Federation
Interim President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev held a telephone conversation with President of the Russian Federation Vladimir Putin on 7 October 2016.
Shavkat Mirziyoyev congratulated the President of Russia with his birthday and wished him strong health and success in his multifaceted state activities, well-being and prosperity to the Russian people.
A personal contribution of Vladimir Putin to consolidating and developing strategic partnership and allied relations between two states is highly valued in Uzbekistan.
Shavkat Mirziyoyev and Vladimir Putin with satisfaction underlined intensification of exchanges between the two countries at various levels on expanding mutually beneficial cooperation in trade, economic, investment, cultural, humanitarian and other fields.
The parties also exchanged views on other issues of a bilateral nature and some international issues.