O‘zbekiston delegatsiyasining Bryussel shahridagi uchrashuvlari
2016-yilning 5-oktabr kuni Afg‘oniston bo‘yicha xalqaro konferensiya ishida ishtirok etgan O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov boshchiligidagi delegatsiya Bryussel shahrida Vengriya Tashqi ishlar va savdo vaziri Peter Siyyarto hamda Fransiya Respublikasi TIV davlat kotibi Andre Vallini bilan ikki tomonlama uchrashuvlar o‘tkazdi.
Muzokaralar chog‘ida turli sohalardagi ikki tomonlama munosabatlarni rivojlantirishning amaliy masalalari, jumladan bo‘lajak turli darajalardagi uchrashuvlarning jadvali muhokama qilindi.

Встречи делегации Узбекистана в г.Брюсселе
5 октября 2016 года делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым, принимавшая участие в работе международной конференции по Афганистану, провела в г.Брюсселе двусторонние встречи с Министром иностранных дел и внешней торговли Венгрии Петером Сийярто, государственным секретарем МИД Французской Республики Андре Валлини.
На встречах обсуждены практические вопросы развития двусторонних отношений в различных сферах, в том числе график предстоящих контактов на различных уровнях.