2016-yilning 5-oktabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida Koreya xalqaro hamkorlik agentligi (KOICA) prezidenti Kim In Sik bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Kim In Sik Samarqand shahrida Professional ta’lim markazining ochilish marosimida ishtirok etish uchun KOICA delegatsiyasiga bosh bo‘lib mamlakatimizga tashrif buyurgan.
Muloqot davomida O‘zbekiston va KOICA o‘rtasidagi hamkorlikning hozirgi holati va rivojlanish istiqbollari mamlakatimiz va Koreya Respublikasi o‘rtasidagi strategik sherikchiligining umumiy ustuvor yo‘nalishlari nuqtayi nazaridan muhokama qilindi.
KOICA delegatsiyasining tashrifi doirasida O‘zbekiston Hukumatida, qator vazirlik va idoralarida uchrashuv va muzokaralar o‘tkazish hamda Samarqand shahrida bo‘lish rejalashtirilgan.

Meeting with the President of KOICA
On October 5, 2016, the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan hosted a meeting with the president of the Korean International Cooperation Agency (KOICA) Kim In Sik, who arrived in Uzbekistan as the head of the delegation to attend the opening ceremony of the Professional Education Centre in Samarkand.
At the conversation the sides discussed the state and prospects of development of cooperation between Uzbekistan and KOICA in the context of the overall priorities of the strategic partnership of Uzbekistan and the Republic of Korea.
During the visit of the KOICA delegation it is planned to hold meetings and negotiations in the Government, a number of ministries and departments of Uzbekistan, and visit to Samarkand.