Qozog‘iston delegatsiyasi bilan uchrashuv
2016-yilning 21-sentabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida Qozog‘iston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Galimjan Koyshibayev boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Suhbat chog‘ida turli sohalardagi ikki tomonlama munosabatlarning hozirgi holati va istiqbollari yuzasidan fikr almashildi.
Muntazam ravishda o‘tkaziladigan siyosiy muloqot O‘zbekiston-Qozog‘iston hamkorligini faol rivojlanishiga imkon berishi ta’kidlandi. Shu nuqtayi nazardan joriy yilning aprel va iyun oylarida Toshkent shahrida hamda sentabr oyida Samarqand shahrida bo‘lib o‘tgan oliy darajadagi uchrashuv va muzokaralarning yakunlari muhim ahamiyat kasb etadi.
Muloqot davomida O‘zbekiston va Qozog‘iston o‘rtasidagi hamkorlikning ayrim amaliy masalalari ko‘rib chiqildi.

2016-09-22 | Политика
21 сентября 2016 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан прошла встреча с делегацией Республики Казахстан во главе с заместителем Министра иностранных дел Галымжаном Койшыбаевым.
В ходе беседы состоялся обмен мнениями о состоянии и перспективах двусторонних отношений в различных областях.
Отмечалось, что регулярный политический диалог уровне позволяет активно развивать узбекско-казахстанское сотрудничество. В этом контексте важное значение имеют итоги встреч и переговоров на высшем уровне в апреле и июне текущего года в г.Ташкенте и в сентябре – в г.Самарканде.