Qozog‘iston delegatsiyasi bilan uchrashuv
2016-yilning 21-sentabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida Qozog‘iston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Galimjan Koyshibayev boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Suhbat chog‘ida turli sohalardagi ikki tomonlama munosabatlarning hozirgi holati va istiqbollari yuzasidan fikr almashildi.
Muntazam ravishda o‘tkaziladigan siyosiy muloqot O‘zbekiston-Qozog‘iston hamkorligini faol rivojlanishiga imkon berishi ta’kidlandi. Shu nuqtayi nazardan joriy yilning aprel va iyun oylarida Toshkent shahrida hamda sentabr oyida Samarqand shahrida bo‘lib o‘tgan oliy darajadagi uchrashuv va muzokaralarning yakunlari muhim ahamiyat kasb etadi.
Muloqot davomida O‘zbekiston va Qozog‘iston o‘rtasidagi hamkorlikning ayrim amaliy masalalari ko‘rib chiqildi.

Meeting with the delegation of Kazakhstan
On September 21, 2016, the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan hosted a meeting with the delegation of the Republic of Kazakhstan headed by the Deputy Minister of Foreign Affairs Galymzhan Koishybayev.
During the conversation the sides exchanged views on the condition and prospects of bilateral relations in various fields.
It was noted that the regular political dialogue allows to actively develop the Uzbek-Kazakh cooperation. In this context, the results of meetings and negotiations at the highest level in April and June of this year in Tashkent, and in September in Samarkand play an important role.