Terma jamoamiz safarda g‘alaba qozondi
Futbol bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi 2018 yili Rossiyada bo‘ladigan jahon chempionati Osiyo saralash musobaqasi uchinchi bosqichining ikkinchi turida Qatar terma jamoasi mehmoni bo‘ldi.
Ushbu bosqichda Eron, Janubiy Koreya, Xitoy, Qatar va Suriya milliy terma jamoalari bilan “A” guruhidan joy olgan mamlakatimiz futbolchilari dastlabki uchrashuvda Aleksandr Geynrixning goli evaziga suriyaliklar ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qozonib, muhim uch ochkoni qo‘lga kiritgan edi. Eronliklar Qatar terma jamoasini 2:0 hisobida yenggan bo‘lsa, Janubiy Koreya vakillari xitoyliklarni 3:2 hisobida mag‘lubiyatga uchratgan.
Mutaxassislar O‘zbekiston va Qatar terma jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvda futbolchilarimizning ustunligini taxmin qilgan edi.
Bu Doha shahrida o‘tgan bahsda o‘z tasdig‘ini topdi. Uchrashuv boshidan hujumkor o‘yin namoyish etgan futbolchilarimiz 1:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Suriya va Janubiy Koreya, Xitoy va Eron terma jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvlarda hisob ochilmadi. Shunday qilib, mamlakatimiz futbolchilari “A” guruhida ikki tur yakunlari bo‘yicha peshqadamlik qilmoqda.
O‘zbekiston terma jamoasi 6 oktyabr kuniga mo‘ljallangan navbatdagi tur uchrashuvini o‘z maydonida eronlik futbolchilarga qarshi o‘tkazadi.

Сборная Узбекистана одержала победу над командой Катара
Национальная команда Узбекистана по футболу во втором туре третьего раунда Азиатского отборочного турнира чемпионата мира 2018 года, который пройдет в России, побывала в гостях у сборной Катара.
Футболисты нашей страны, вошедшие в группу А вместе со сборными Ирана, Южной Кореи, Китая, Катара и Сирии, в первом туре за счет гола Александра Гейнриха победили сирийцев со счетом 1:0 и получили важные три очка. Иранцы одолели сборную Катара со счетом 2:0, а игроки из Южной Кореи выиграли у сборной Китая со счетом 3:2.
Специалисты прогнозировали, что в матче между сборными Узбекистана и Катара будут доминировать наши футболисты.
Это подтвердилось в ходе матча, прошедшего в Дохе. С самого начала встречи наши футболисты продемонстрировали атакующую игру и победили со счетом 1:0.
Во встречах между сборными Сирии и Южной Кореи, Китая и Ирана счет не был открыть. Таким образом, сборная нашей страны по итогам двух туров возглавила группу А.
Сборная Узбекистана проведет следующий матч, намеченный на 6 октября, на своем поле против футболистов Ирана.