Futbolchilarimizning ishonchli g‘alabasi
O‘zbekiston milliy terma jamoasi 2018-yili Rossiyada bo‘ladigan jahon chempionati Osiyo saralash musobaqasi uchinchi bosqichi dastlabki uchrashuvida Suriya futbolchilari ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Xalqaro futbol uyushmalari federatsiyasi (FIFA) tomonidan Osiyo davlatlari uchun 2018-yilgi jahon chempionatiga 4,5 yo‘llanma ajratilgan. Osiyo saralash musobaqasining uchinchi bosqichida qit’amizning eng kuchli o‘n ikki terma jamoasi ikki guruhga bo‘lingan holda ana shu yo‘llanmalar uchun raqobatlashmoqda. Qoidaga ko‘ra, har bir guruhdan kuchli ikki terma jamoa jahon chempionatiga to‘g‘ridan-to‘g‘ri yo‘llanma oladi. Uchinchi o‘rin sohiblari esa dastlab o‘zaro kuch sinashadi. Ikki o‘yin natijasiga ko‘ra g‘olib chiqqan terma jamoa qit’alararo pley-off uchrashuvida qatnashadi.
Bu bosqichda O‘zbekiston milliy terma jamoasi Eron, Janubiy Koreya, Xitoy, Qatar va Suriya milliy terma jamoalari bilan «A» guruhidan joy olgan.
«Bunyodkor» stadionida o‘tkazilgan guruhning ilk uchrashuvida futbolchilarimiz suriyaliklarni 1:0 hisobida mag‘lubiyatga uchratib, dastlabki uch ochkoni qo‘lga kiritdi. Terma jamoamizga g‘alaba keltirgan golga Aleksandr Geynrix mualliflik qildi.
Guruhdagi Janubiy Koreya va Xitoy terma jamoalari o‘rtasidagi bahsda 3:2 hisobi qayd etildi.
O‘zbekiston terma jamoasi 6-sentabr kuni o‘tadigan navbatdagi o‘yinda qatarlik futbolchilar mehmoni bo‘ladi.

Победа наших футболистов
Национальная команда Узбекистана по футболу в первом матче третьего этапа Азиатского отборочного турнира чемпионата мира 2018 года, который пройдет в России, одержала победу над футболистами Сирии со счетом 1:0.
Международной федерацией футбольных ассоциаций (ФИФА) странам Азии выделено 4,5 путевки на чемпионат мира 2018 года. В Азиатском отборочном турнире за эти путевки, разделившись на две группы, борются 12 сильнейших сборных нашего континента. По правилам, по две сильнейших команды из каждой группы напрямую выходят на чемпионат мира. Команды, занявшие третьи места, встретятся друг с другом. Сборная, победившая по итогам двух матчей, примет участие в межконтинентальном матче плей-офф.
Национальная сборная Узбекистана вошла в группу А вместе с командами Ирана, Южной Кореи, Китая, Катара и Сирии.
В первом групповом матче, состоявшемся на стадионе "Бунёдкор", наши футболисты одержали победу над сирийскими игроками со счетом 1:0 и завоевали первые три очка. Автором гола, принесшего победу нашей сборной, стал Александр Гейнрих.