14 nafar tanlov g‘oliblari Britaniyada malaka oshirmoqda
O`zbekiston Respublikasi Prezidentining 2012-yil 10-dekabrdagi «Chet tillarni o`rganish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlar to`g`risida»gi PQ-1875 sonli qarorida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida O`zbekiston Respublikasi Oliy va o`rta maxsus ta’lim vazirining 2016-yil 27-yanvardagi 35-sonli buyrug`iga asosan, O`zbekiston Respublikasi oliy ta’lim muassasalari ingliz tili o`qituvchilari o`rtasida «Eng yaxshi ingliz tili o`qituvchisi» tanlovi «Iste’dod» jamg`armasida tashkil etildi.
Yakuniy natijalarga ko`ra eng yuqori ball to`plagan 14 nafar ingliz tili o`qituvchilari tanlovining g`oliblari bo`lib, joriy yilning 9 – 23 avgust kunlari Buyuk Britaniyaning Norvich til o`qitish institutida qisqa muddatli malaka oshirish kursida qatnashib o`z bilim va malakalarini yanada takomillashtirishmoqda.
Ushbu malaka oshirish kursi O`zbekiston Respublikasi Oliy va o`rta maxsus ta’lim vazirligi tomonidan moliyalashtirilib, ayni paytda ingliz tili o`qituvchilarimiz uchun Norvich til o`qitish institutida “Material Design”, “Trainer Development” va “Language awareness” kabi mavzu yo`nalishlarida institutning professorlari va malakali trenerlari tomonidan mashg`ulotlar jarayoni qizg`in davom etmoqda.

14 победителей конкурса повышают квалиффикацию а Великобритании
Во исполнение Постановления Президента Республики Узбекистан ПП-1875 «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы изучения иностранных языков» от 10 декабря 2012 года, согласно приказу Министра высшего и среднего специального образования №35 от 27 января 2016 года, в фонде «Истеъдод» был проведен конкурс «Лучший учитель английского языка» среди преподавателей высших образовательных учреждений.
По итогам конкурса 14 преподавателей английского языка, набравшие самые высокие баллы, стали победителями. Все они были отправлены повышать квалификацию в краткосрочных курсах Норвичском языковом институте Великобритании с 9 по 23 августа.
Данный курс финансируется Министерством высшего и среднего специального образования. Данное время Норвичском языковом институте в самом разгаре занятия, проводимые опытными профессорами и квалифицированными тренерами по направлениям «Material Design», «Trainer Development» и «Language awareness».