Uch qavatli, 90 xonadondan iborat ikki, uch va to‘rt xonali uyda yosh oilalar uchun barcha qulaylik yaratilgan.
Prezidentimizning 2014-yil 6-fevraldagi “O‘zbekiston Respublikasida yoshlarga oid davlat siyosatini amalga oshirishga qaratilgan qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qarori ijrosi doirasida Andijon viloyatida ham ko‘p qavatli “Kamolot” uylari qurilib, ijtimoiy faol yosh oilalarga imtiyozli kredit evaziga, boshlang‘ich badalsiz berilmoqda. Bu vazifalarni tizimli amalga oshirishda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2014-yil 8-sentabrdagi “Mamlakatning ijtimoiy hayotida faol qatnashayotgan yosh oilalarni uy-joy bilan ta’minlashni yanada qo‘llab-quvvatlash chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori muhim omil bo‘layotir.
– Zamonaviy uyga ko‘chib o‘tganimizdan ota-onalarimiz ham, yaqinlarimiz ham juda xursand, – deydi yangi uy sohibi, “Yurt kelajagi” respublika ko‘rik-tanlovi g‘olibi Azizbek Uzoqov. – Bu uy oilamizga omad keltiradi. Yoshlarini e’zozlaydigan shunday yurt farzandi ekanimdan faxrlanaman. Vatanimiz mustaqilligining 25-yillik bayramini yangi uyda yangi orzular bilan nishonlaymiz.

В новые квартиры – с новыми мечтами
В соответствии с постановлением Президента нашей страны "О дополнительных мерах, направленных на реализацию государственной молодежной политики в Республике Узбекистан" от 6 февраля 2014 года в Андижанской области также строятся многоэтажные дома "Камолот", квартиры в которых предоставляются молодым семьям на основе льготного кредита без начального взноса. Важным руководством к действию в этом направлении служит постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан "О мерах по дальнейшей поддержке в обеспечении жильем молодых семей, активно участвующих в общественной жизни страны" от 8 сентября 2014 года.
В 90 двух-, трех- и четырехкомнатных квартирах трехэтажного дома созданы все удобства для молодых семей.
– И родители, и друзья очень рады, что мы переехали в современный дом, – говорит хозяин одной из новых квартир, победитель республиканского смотра-конкурса "Юрт келажаги" Азизбек Узоков. – Этот дом принесет удачу нашей семье. Горжусь тем, что являюсь гражданином этой страны, где проявляется огромная забота о молодежи. В новой квартире с новыми мечтами встретим 25-летие независимости нашей Родины.