Korrupsiyaga qarshi murosasiz kurashga bag‘ishlangan tadbir o‘tkazildi
Janubi-gʻarbiy maxsus harbiy okrug tasarrufidagi Termiz garnizonida joylashgan harbiy qismda “Biz korrupsiyaga qarshimiz” mavzusida tadbir boʻlib oʻtdi.
Unda Janubi-gʻarbiy maxsus harbiy okrug Janubiy operativ qoʻmondonligi boshligʻi oʻrinbosari polkovnik Alisher Shirinov, Mudofaa vazirligi korrupsiyaga qarshi kurashish ichki nazoart boʻlimi bosh mutaxasisi Muzaffar Akramov, Surxondaryo viloyat mudofaa ishlar boshqarmasi, shahar va tumanlarida xizmat olib borayotgan harbiy xizmatchilar hamda Qurolli Kuchlar ishchi-xizmatchilari ishtirok etdi.
Tadbirda bugungi kunda korrupsiya va tamagirlikka qarshi murosasiz kurash olib borilayotganiga qaramay ayrim mansabdor shaxslar tomonidan oʻz vazifasini suiisteʼmol qilish, poraxoʻrlik holatlari uchrayotgani qayd etilib, uning salbiy oqibatlari va buning uchun jazo muqarrarligi haqida atroflicha maʼlumot berildi. Korrupsiyaga qarshi kurash borasidagi qonunchilikdagi yangiliklar, bu yoʻnalishda mudofaa sohasida olib borilayotgan keng koʻlamli ishlarga toʻxtalib oʻtildi.
Korrupsiyaga qarshi kurashda rahbarlarning masʼuliyati katta ekani taʼkidlanib, jamoada sogʻlom muhitni yaratish bevosita ularning birlamchi vazifasi ekanligiga alohida eʼtibor qaratildi.
Yigʻilish yakunida tadbir ishtirokchilariga tamagirlik holatlariga mutlaqo yoʻl qoʻymaslik va korrupsiyaga qarshi murosasiz kurash olib borishda faol boʻlishlari toʻgʻrisida tushuntirish ishlari olib borildi.

Проведено мероприятие, посвященное борьбе против коррупции
В воинской части, расположенной в Термезском гарнизоне Юго-западного особого военного округа, состоялось мероприятие на тему «Мы против коррупции».
В мероприятии приняли участие заместитель начальника Южного оперативного направления Юго-западного особого военного округа полковник Алишер Ширинов, главный специалист Управления внутреннего противодействия коррупции Министерства обороны Музаффар Акрамов, представители Сурхандарьинского областного управления по делам обороны, а также военнослужащие и служащие Вооруженных Сил.
В ходе мероприятия было отмечено, что несмотря на бескомпромиссную борьбу против коррупции и вымогательства, имеют место случаи злоупотребления своими полномочиями и взяточничества со стороны некоторых должностных лиц, а также была дана подробная информация о негативных последствиях подобных преступлений и неотвратимости наказания. Также были даны сведения о нововведениях в антикоррупционном законодательстве, о проводимых работах в этом направлении в системе Министерства обороны.
Выступившие особо отметили, что руководители несут большую ответственность в борьбе против коррупции, а также в создании здоровой атмосферы в коллективе.