O‘zbekiston va Germaniya tashqi ishlar vazirlari Berlinda hukumatlararo ko‘p qirrali hamkorlikni chuqurlashtirish to‘g‘risidagi Deklaratsiyani imzoladilar
2023-05-03 | Siyosat
Berlinga tashrif buyurgan O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov GFR TIV rahbari Annalena Berbok bilan  muzokaralar  o‘tkazdi
«Germaniya tashqi ishlar vaziri Annalena Berbok Xonimi Oliyalari bilan uchrashishdan mamnunmiz, - deb  yozdi  Baxtiyor Saidov o‘zining telegram-kanalida.
- Oliy darajadagi muzokaralar arafasida O‘zbekiston – Germaniya kun tartibidagi keng ko‘lamli masalalarni muhokama qildik. Oxirgi 6 yilda savdo aylanmasi hajmi hamda qo‘shma korxonalar soni 2 barobar, to‘g‘ridan-to‘g‘ri xorijiy investitsiyalar esa 10 barobar oshdi. Biz O‘zbekiston va Germaniya hukumatlari o‘rtasidagi ko‘p qirrali hamkorlikni chuqurlashtirish to‘g‘risidagi Deklaratsiyani ham imzoladik».

Министры иностранных дел Узбекистана и Германии подписали в Берлине межправительственную Декларацию о намерениях по углублению многопланового сотрудничества
2023-05-03 | Политика
Прибывший в Берлин с визитом министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов провел переговоры с главой МИД ФРГ Анналеной Бербок
«Рады встретиться с министром иностранных дел Германии Е.П. Анналеной Бербок. – написал в своем telegram-канале Бахтиёр Саидов.
– Накануне встреч на высшем уровне обсудили широкий спектр вопросов узбекско-германской повестки. За последние 6 лет торговля и совместные предприятия увеличились в 2 раза, ПИИ в 10 раз. Мы также подписали Декларацию о намерениях по углублению многопланового сотрудничества между правительствами Узбекистана и Германии».