Favqulodda vaziyatlar vaziri general-mayor A.X. Qo‘ldoshev yong‘in-qutqaruv sporti bo‘yicha O‘zbekiston chempionatiga start berdi
2023-04-13 | Sport
Bugun Buxoro shahridagi Markaziy stadionda yong‘in-qutqaruv sporti bo‘yicha erkaklar va ayollar o‘rtasida O‘zbekiston chempionatining tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Favqulodda vaziyatlar vaziri general-mayor A.X.Qo‘ldoshev o‘zining tabrik so‘zida barcha musobaqa ishtirokchilariga yorqin va qiziqarli bellashuv hamda yuksak yutuqlarni tilab qoldi. Eslatib o‘tamiz, uch kunlik musobaqada qutqaruvchilar ushbu sportning 4 ta yo‘nalishi bo‘yicha g‘alaba uchun kurash olib boradi. Musobaqaning final bosqichiga O‘zbekistonning barcha viloyatlaridan eng kuchli jamoalar yo‘l olgani sababli kurash keskin o‘tishi kutilmoqda.

Министр по чрезвычайным ситуациям генерал-майор А.Х. Кулдашев дал старт Чемпионату Узбекистана по пожарно-спасательному спорту
2023-04-13 | Спорт
Сегодня на Центральном стадионе в городе Бухара состоялась торжественная церемония открытия Чемпионата Узбекистана по пожарно-спасательному спорту среди мужчин и женщин.
Во время приветственной речи Министр по чрезвычайным ситуациям генерал-майор А.Х. Кулдашев пожелал всем участникам соревнований яркой, интересной борьбы и высоких спортивных достижений. Отметим, что в ходе трёх дней соревнований спасатели оспорят награды в 4 дисциплинах данного вида спорта. Борьба обещает быть острой, поскольку в финальную стадию турнира пробились сильнейшие команды со всех областей Узбекистана.