UzCharmExpo – ShoesStar Eurasia-2023 xalqaro ko'rgazma-yarmarkasi
Joriy yilning 5-7 aprel kunlari “O‘zekspomarkaz” MKMda charm, poyabzal, attorlik, mo‘yna, jun, qorako‘l va mahalliylashtirilgan mahsulotlarning UzCharmExpo – ShoesStar Eurasia-2023 14-Xalqaro ko‘rgazma-yarmarkasi bo‘lib o‘tdi.
Tadbir Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi huzuridagi Eksportni rag‘batlantirish agentligi tomonidan qo‘llab-quvvatlandi.
2023-yilda charm, poyabzal va moʻyna sanoatining Markaziy Osiyodagi eng yirik ixtisoslashtirilgan koʻrgazmasi hisoblangan UZCHARM EXPO birinchi marta SHOESSTAR xalqaro poyabzal va charm buyumlar koʻrgazmasi bilan hamkorlikda oʻtkazildi. Unda 130ga yaqin ortiq mahalliy kompaniyalar o‘z stendlari bilan ishtirok etishdi
UzCharmExpo – ShoesStar Eurasia-2023 – potentsial mijozlar bilan uch kun davom etgan biznes dasturlar doirasidagi unumli mehnat maydonchasidir. Ishbilarmonlik dasturida Markaziy Osiyo respublikalarining yirik korxona rahbarlari ishtirok etishdi.
Ko‘rgazma  charm, poyabzal, attorlik, mo‘yna, jun va qorako‘l mahsulotlarni muvaffaqiyatli namoyish etish, xorijiy bozorlarni o‘rganish, o‘zaro tajriba almashish, foydali hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yish uchun katta imkoniyat yaratildi.

Международная выставка-ярмарка UzCharmExpo - ShoesStar Eurasia - 2023
В НВК «Узэкспоцентр» с 5 по 7 апреля прошла 14-я Международная выставка-ярмарка кожи, обуви, галантереи, меха и шерсти, каракуля и локализованной продукции UzCharmExpo - ShoesStar Eurasia-2023.
Мероприятие прошло при поддержке Агентства продвижения экспорта при Министерстве инвестиций, промышленности и торговли.
В 2023 году крупнейшая в Центральной Азии Специализированная выставка кожевенно-обувной и пушно-меховой индустрии UZCHARM EXPO впервые прошла в партнерстве с Международной выставкой обуви и кожгалантереи SHOESSTAR. Со своими индивидуальными стендами приняли участие свыше 130 компаний.
UzCharmExpo - ShoesStar Eurasia-2023 - прошло три дня плодотворной работы с существующими и потенциальными клиентами на стендах и в рамках деловой программы. В деловой программе - участие руководителей крупнейших предприятий республик Центральной Азии.
Выставка предоставила большую возможность успешно продемонстрировать изделия из кожи, обуви, галантереи, меха, шерсти и каракуля, узнать больше о зарубежных рынках, обменяться опытом и установить выгодные партнерские отношения.