O‘zbekiston Prezidenti rasmiy tashrif bilan Misrda bo‘ladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Misr Arab Respublikasi Prezidenti Abdulfattoh As-Sisining taklifiga binoan 20-21-fevral kunlari rasmiy tashrif bilan ushbu mamlakatda bo‘ladi.
Oliy darajadagi muzokaralar kun tartibidan O‘zbekiston-Misr munosabatlarini yanada mustahkamlash masalalarining keng doirasi o‘rin olgan.
Siyosiy, savdo-iqtisodiy, madaniy-gumanitar va ta’lim sohalarida hamkorlikni rivojlantirish istiqbollariga alohida e’tibor qaratiladi. Xalqaro va mintaqaviy ahamiyatga molik masalalar yuzasidan fikr almashiladi.
Sammit yakunida Qo‘shma bayonot qabul qilinishi va qator ikki tomonlama hujjatlar imzolanishi ko‘zda tutilgan.
Tashrif doirasida O‘zbekiston rahbari Misrning yetakchi kompaniyalari rahbarlari va ishbilarmon doiralari vakillari bilan uchrashuv o‘tkazadi.

President of Uzbekistan to visit Egypt
At the invitation of the President of the Arab Republic of Egypt Abdel Fattah el-Sisi, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will pay an official visit to this country on February 20-21.
The agenda of the high-level talks includes the whole range of issues for further strengthening relations between Uzbekistan and Egypt.
Special attention will be paid to the prospects for the development of cooperation in the political, trade-economic, cultural-humanitarian and educational spheres. The parties will exchange views on the international and regional agenda.
Following the summit, it is planned to adopt a joint statement and sign several bilateral documents.
Within the framework of the visit, the President of Uzbekistan will meet with heads of leading Egyptian companies and representatives of business circles.