TshIUda “DAI Global LLC” vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
20-yanvar kuni “DAI Global LLC” vakillari Toshkent shahridagi Inha universitetiga tashrif buyurib, o‘quv binosi va talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishdi.
Toshkent shahridagi Inha universiteti rektori Muzaffar Jalolov mehmonlar uchun Universitet bilan tanishtiruv taqdimotini o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida tomonlar kichik va o‘rta korxonalarni mustahkamlash va biznes, IT sohasi, “yashil” iqtisodiyot, turizm, to‘qimachilik sanoati uchun qulay muhit yaratish orqali O‘zbekistonning bozor tizimlarini o‘zgartirish bo‘yicha o‘zaro manfaatli hamkorlikni muhokama qildilar.
Shuni ma’lum qilamizki, “DAI Global LLC” (DAI) Amerikaning global rivojlanish konsalting kompaniyasi hisoblanib, 150 ta rivojlanayotgan mamlakatlarda faoliyat yuritadi, hamda iqtisodiy o'sish uchun kompleks yechimlarni taqdim etib kelmoqda.

Встреча с представителями DAI Global LLC прошла в УИТ
20 января представители компании DAI Global LLC посетили Университет Инха в Ташкенте, ознакомились с кампусами и условиями, созданными для студентов.
Ректор Университета Инха в Ташкенте Музаффар Джалалов провел ознакомительную презентацию для гостей.
В рамках встречи стороны обсудили взаимовыгодное сотрудничество по работе над преобразованием рыночных систем Узбекистана путем укрепления малых и средних предприятий и создания благоприятной среды для бизнеса, сферы IT, «зеленой» экономики, туризма, текстильной промышленности.
Отметим, DAI Global LLC (DAI) — американская консалтинговая компания по глобальному развитию. Компания работает в 150 развивающихся странах, предоставляя комплексные решения для экономического роста.