Singapurning PSA International kompaniyasi bilan transport va logistika sohasida hamkorlik bitimi imzolandi
2023-01-18 | Iqtisodiyot
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Singapurga davlat tashrifi doirasida Transport vaziri I.Maxkamov va PSA International kompaniyasi bosh direktori Van Chi Fo o‘rtasida muzokaralar o‘tkazildi.
Muzokaralarda tomonlar transport va logistika sohasida o‘zaro manfaatli hamkorlikni o‘rnatish masalalarini muhokama etishdi hamda quyidagi yo‘nalishlarda hamkorlik qilishga kelishib olishdi.
- raqamli savdo va logistika platformasi tizimini joriy etish;
- mamlakatimizda quruq portlar va logistika infratuzilmasini rivojlantirish hamda yangilarini birgalikda qurish;
- transport-logistika markazlarini qurishda tajriba almashish va o‘zbek mutaxassislarini ushbu sohada Singapurda malakasini oshirish va boshqalar.
Muzokaralar yakuni bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Transport vazirligi va PSA International Pte Ltd kompaniyasi o‘rtasida transport va logistika sohasida hamkorlik bitimi imzolandi.

Подписано Соглашение о сотрудничестве в области транспорта и логистики с Сингапурской компанией PSA International
2023-01-18 | Экономика
В рамках государственного визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Сингапур состоялись переговоры министра транспорта И.Махкамова с генеральным директором компании PSA International Ван Чи Фо.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы установления взаимовыгодного сотрудничества в области транспорта и логистики, достигли договоренности о сотрудничестве по следующим направлениям:
- внедрение платформы цифровой торговли и логистики;
- развитие и совместное строительство новых сухих портов и логистической инфраструктуры в нашей стране;
- обмен опытом в строительстве транспортно-логистических центров и повышение квалификации узбекских специалистов в этой области
в Сингапуре и др.
По итогам переговоров между Министерством транспорта Республики Узбекистан и компанией PSA International Pte Ltd подписано Соглашение о сотрудничестве в области транспорта и логистики.