Hindiston Elchisi bilan uchrashuv toʻgʻrisida
Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri v.b. Baxtiyor Saidov Hindiston Respublikasining mamlakatimizdagi Favqulodda va muxtor elchisi Manish Prabhatni qabul qildi.
Muloqotda turli yoʻnalishlarda Oʻzbekiston-Hindiston munosabatlarining bugungi holati va rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi. Oliy darajadagi uchrashuvlar natijasida erishilgan qaror va kelishuvlarni amalga oshirish uchun tomonlar qoʻshma chora-tadbirlar koʻrishga tayyorligi taʼkidlandi.
Elchi Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning 2023-yil 12-yanvar kuni Hindistonning G20-dagi raisligi doirasida boʻlib oʻtgan “Global janub ovozi” virtual sammiti yalpi majlisidagi ishtiroki va nutqini yuqori baholadi.
Joriy yilda ikki tomonlama shaklda, shuningdek, Hindiston–Markaziy Osiyo muloqoti va xalqaro tuzilmalar doirasida qoʻshma tadbirlarni tashkil etish rejalari koʻrib chiqildi.
Savdo, investitsiya, toʻqimachilik sanoati, IT, taʼlim va sogʻliqni saqlash sohalarida qoʻshma loyihalarni ilgari surish muhimligi qayd etildi.

О встрече с Послом Индии
Министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов принял Чрезвычайного и полномочного посла Республики Индия в нашей стране Маниша Прабхата.
Обсуждены текущее состояние и перспективы развития узбекско-индийских отношений в различных направлениях. Подчеркнута готовность сторон к принятию совместных мер в целях претворения в жизнь решений и договоренностей, достигнутых по итогам встреч на высшем уровне.
Посол высоко оценил участие и выступление Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева на пленарном заседании Саммита «Голос глобального Юга», прошедшем 12 января 2023 года в рамках председательства Индии в «Большой двадцатке» (G20).
Рассмотрены планы по организации совместных мероприятий в текущем году в двустороннем формате, а также в рамках Диалога «Индия – Центральная Азия» и международных институтов.
Отмечена важность продвижения совместных проектов в сферах торговли, инвестиций, текстильной промышленности, IT, образования и здравоохранения.