Eng munosiblar “Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 30 yilligi” esdalik nishoni bilan taqdirlandi
2022-12-07 | Turizm
2022-yilning 8-noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan Bosh Qomusimiz — Konstitutsiyamizning 30 yilligi munosabati bilan “O‘zbekiston Konstitutsiyasining 30 yilligi” esdalik nishonini ta’sis etilgan edi.
6-dekabr kuni Turizm va madaniy meros vazirligida o‘z sohasida yurtimiz taraqqiyotiga munosib hissa qo‘shib kelayotgan qator xodimlar taqdirlandi. Esdalik nishonlarini Bosh vazir o'rinbosari – Turizm va madaniy meros vaziri Aziz Abduhakimov o‘z egalariga topshirdi.
Vazir o'z navbatida e'tirof etilganlarni tabriklab, ularning kelgusi faoliyatida ulkan muvaffaqiyatlar tiladi.
Vazirlikdan Turizm va madaniy meros vaziri o‘rinbosari Nusratilla Zikrillayev, bo‘lim boshlig‘i Gulnora Karimova, boshqarma boshlig'i Abdug'ani Mirzarahimov, boshqarma boshlig'i Akmal Matsapayev, bosh mutaxassis Bekxo'ja Kulaximedov, bosh mutaxassis Mirabbos Mirg'iyosov, vazirlik qoshidagi "Milliy PR-markazi" direktori Dilfuza Samandarova, vazirlik qoshidagi “Turistlarga xizmat ko‘rsatish markazi” direktori Dilmurod Nurov va Madaniy meros agentligi mutaxassisi Dilafro‘z Umarbekova esdalik nishoniga munosib deb topildi.
Turizm sohasi rivoji yo’lida mashaqqatli mehnat qilayotgan barcha munosib mutaxassislarni nishon bilan qutlaymiz!

Самые достойные награждены памятным знаком «Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 30 yilligi»
В честь 30-летия нашей Конституции 8 ноября 2022 года Президентом Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиеевым был учрежден памятный знак “Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 30 yilligi”.
6 декабря в Министерстве туризма и культурного наследия состоялось награждение ряда сотрудников, внесших достойный вклад в развитие нашей страны. Памятные знаки вручил их обладателям заместитель Премьер – министра-Министр туризма и культурного наследия Азиз Абдухакимов.
Министр в свою очередь поздравил признанных и пожелал огромных успехов в их дальнейшей деятельности.
Из министерства были признаны достойными памятного знака: заместитель министра туризма и культурного наследия Нусратилла Зикриллаев, начальник отдела Гульнара Каримова, начальник управления Абдугани Мирзарахимов, начальник управления Акмаль Матсапаев, главный специалист Бекходжа Кулахимедов, главный специалист Мираббос Миргиесов, директор "Национального PR-центра" при Министерстве Дильфуза Самандарова, “Центр обслуживания туристов” при Министерстве Дилмурод Нуров и специалист Агентства культурного наследия Дилафруз Умарбекова.
Поздравляем всех достойных специалистов, которые усердно трудятся на пути развития туристической отрасли.