Xalqaro valyuta jamg`armasi missiyasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 11- noyabr kuni Davlat statistika qo`mitasi raisi Begalov Bahodir Abdusalomovich Xalqaro valyuta jamg`armasi missiyasi vakillari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Davlat statistika qo`mitasida tashkil etilgan uchrashuvda O'zbekiston Respublikasining iqtisodiy ko'rsatkichlari, aholini ro‘yxatga olishga tayyorgarlik ko‘rish jarayonlari, tashqi savdo, eksport-import, O'zbekiston Respublikasining xalqaro valyuta jamg'armasi ma'lumotlarini tarqatishning maxsus standartiga o'tishi masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, uchrashuvda ikki tomonlama hamkorlik, Xalqaro valyuta jamg`armasi (XVJ) tomonidan texnik ko'mak va XVJning statistiklar va iqtisodchilarning malaka va bilimini oshirish uchun maxsus dasturlarni tashkil etish bo‘yicha fikr-mulohaza almashildi.

Состоялась встреча с представителями миссии Международного валютного фонда
11 ноября текущего года была проведена встреча председателя Государственного комитета по статистике – Бегалова Баходира Абдусаломовича с представителями миссии Международного валютного фонда.
На встрече, организованной в Государственном комитете по статистике были обсуждены экономические показатели, процессы подготовки к проведению переписи населения, внешняя торговля, экспорт-импорт Республики Узбекистан, а также вопросы перехода Республики Узбекистан на специальный стандарт распространения данных Международного валютного фонда.
Помимо этого, на встрече произошёл обмен мнениями по вопросам  двухстороннего сотрудничества, технической помощи со стороны Международного валютного фонда (МВФ) и по организации специальных программ МВФ для повышения квалификации и знаний статистиков и экономистов.