Seulda Milliy Olimpiya qo'mitalari assosiasiyasining navbatdagi Bosh Assambleyasi o'tkaziladi
19-20-oktyabr kunlari Koreya Respublikasining Seul shahrida Milliy Olimpiya qoʻmitalari (MOQA) assotsiatsiyasining navbatdagi Bosh Assambleyasi boʻlib oʻtadi. Xalqaro Olimpiya qoʻmitasi prezidenti Tomas Bax hamda MOQA rahbari Robin Mitchel hozirda Seul shahrida boʻlib turishibdi.
Mutasaddilar tashrif davomida mamlakat rahbari Yun Sok Yul bilan uchrashib, boʻlajak tadbirga koʻrilayotgan hozirlik, shuningdek, 2024-yil Gangvon shahrida boʻladigan oʻsmirlar qishki Olimpiadasiga olib borilayotgan tayyorgarlik ishlari bilan yaqindan tanishdi.
Maʼlumot uchun, mazkur tadbirda Oʻzbekiston MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov mamlakatimiz nomidan ishtirok etadi.

В Сеуле пройдёт Генеральная Ассамблея Ассоциации Национальных Олимпийских комитетов
19-20 октября в Сеуле состоится очередная Генеральная Ассамблея Ассоциации Национальных Олимпийских комитетов (АНОК). Президент Международного Олимпийского комитета Томас Бах и глава АНОК Робин Митчел в настоящее время находятся в столице Южной Кореи.
В ходе визита официальные лица встретились с лидером страны Юн Сок Юлем, ознакомились с организацией к предстоящему мероприятию, а также с подготовкой к предстоящим Юношеским зимним Олимпийским играм 2024 года в Канвондо.
Для информации, Узбекистан на данном мероприятии представит Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Касимов.