Singapur Elchisi bilan uchrashuv toʻgʻrisida
Diplomat Oʻzbekistonda amalga oshirilayotgan islohotlar, davlat va jamiyat hayotining barcha jabhalarida erishilayotgan yutuqlarga ijobiy baho berdi.
Suhbat chogʻida Oʻzbekiston-Singapur munosabatlarining turli sohalardagi dolzarb jihatlari muhokama qilindi.
Ikki tomonlama hamkorlik salohiyatini, jumladan, oʻzaro tashriflar tashkil etish, TIVlararo maslahatlashuvlar oʻtkazish, shartnomaviy-huquqiy bazani kengaytirish, shuningdek, xalqaro tashkilotlar doirasidagi saʼy-harakatlarni muvofiqlashtirish orqali aloqalarni faollashtirishni har tomonlama amalga oshirish zarurligiga eʼtibor qaratildi.
Turli daraja va shakllarda rejalashtirilgan tadbirlar jadvali yuzasidan fikr almashildi.
Iqtisodiy diplomatiyani ragʻbatlantirish maqsadida tomonlar ishbilarmon doiralar oʻrtasida toʻgʻridan-toʻgʻri aloqalarni yoʻlga qoʻyish, biznes-forumlar tashkil etish, elektron tijorat, “yashil iqtisodiyot”ni rivojlantirish boʻyicha tajriba almashish, taʼlim, sogʻliqni saqlash, farmatsevtika va boshqa sohalarda loyihalarni amalga oshirish muhimligini qayd etdilar.
Doʻstona va oʻzaro ishonch muhitida oʻtgan uchrashuv yakunlari boʻyicha ikki mamlakat xalqlari farovonligi yoʻlida barcha sohalarda aloqalarni yoʻlga qoʻyishda birgalikdagi saʼy-harakatlarni davom ettirish boʻyicha kelishuvga erishildi.

О встрече с Послом Сингапура
Министра иностранных дел Республики Узбекистан Владимир Норов принял Чрезвычайного и полномочного посла Республики Сингапур в нашей стране (с резиденцией в Сингапуре) Зулкифли бин Бахарудина.
Дипломат дал позитивную оценку ходу реформ в Узбекистане и достигнутому нашей страной прогрессу во всех сферах жизни государства и общества.
В ходе беседы обсуждены актуальные аспекты узбекско-сингапурских отношений в различных областях.
Акцентировано внимание на необходимости комплексной реализации потенциала двустороннего сотрудничества, в том числе через активизацию контактов через организацию взаимных визитов, проведение межмидовских консультаций, расширение договорно-правовой базы, а также координацию усилий в рамках международных организаций.
Состоялся обмен мнениями по графику запланированных мероприятий на различных уровнях и форматах.
В целях стимулирования экономической дипломатии стороны отметили важность установления прямых контактов деловых кругов, организации бизнес-форумов, обмена опытом по развитию электронной коммерции, «зеленой экономики», реализации проектов в сферах образования, здравоохранения, фармацевтики и др.
По итогам встречи, прошедшей в дружественной и доверительной атмосфере, достигнута договоренность о продолжении совместных усилий по наращиванию связей по всем направлениям на благо народов двух стран.