Jahon Banki vakillari bilan uchrashuv
Moliya vaziri o‘rinbosari Jamshid Abruyev va Jahon Banki vakillari Okore Okorafor Sogʼliqni saqlashni moliyalashtirish boʼyicha xalqaro maslahatchi, Devid Stiven Nayt yetakchi iqtisodchi mintaqaviy menejer vazifasini bajaruvchi, Sunman Kvon xalqaro maslahatchi hamda sogʼliqni saqlash bo'yicha mutahasis Behruz Yusupov bilan uchrashuv boʼlib o‘tdi.
Uchrashuvda Jahon Banki vakillariga sog‘liqni saqlash tizimini rivojlantirish strategiyasi doirasida Sirdaryo viloyatida davlat tibbiy sug‘urtasi mexanizmlarini joriy etish bo‘yicha tajriba-sinov loyihasini o‘rganish natijalari, shuningdek, sog‘liqni saqlashni moliyalashtirish sohasida amalga oshirilayotgan so‘ngi islohotlar haqida ma'lumot berildi.
Jamshid Аbruev o‘z so‘zida Jahon Banki ekspertlari va rivojlangan mamlakatlarning Sog‘liqni saqlash tizimini moliyalashtirish bo‘yicha tajribasi O‘zbekiston tomoni uchun muhimligini taʼkidlab o‘tdi.
Tomonlar o‘zaro hamkorlik aloqalarini kengaytirish masalalarini muhokama qilib, bu kabi uchrashuvlarni doimiy tashkil qilib borishga kelishib olishdi.

Встреча с представителями Всемирного Банка
Текущего года прошла встреча Заместителя министра финансов Жамшида Абруева с представителями Всемирного банка среди которых международный консультант по финансированию здравоохранения Окоре Окорафор, ведущий экономист Дэвид Стивен Найт, региональный менеджер и международный консультант Санман Квон, специалист по здравоохранению Бехруз Юсупов.
На встрече представители Всемирного банка были проинформированы о результатах изучения пилотного проекта по внедрению механизмов государственного медицинского страхования в Сырдарьинской области в рамках стратегии развития системы здравоохранения, а также о последних реформах в сфере финансирования здравоохранения.
В своей речи Жамшид Абруев отметил важность для Узбекистана работы экспертов Всемирного банка и опыта развитых стран по финансированию системы здравоохранения.
Стороны обсудили вопросы расширения взаимовыгодного сотрудничества и договорились регулярно организовывать такие встречи.