O‘zbekiston Elchisi Gretsiya tashqi ishlar vaziri bilan uchrashdi
O‘zbekiston Respublikasining Gretsiya Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi (qarorgohi Rim shahrida) Otabek Akbarov Afina shahrida Gretsiya tashqi ishlar vaziri Nikos Dendias bilan uchrashdi.
Uchrashuvda umumiy kun tartibidagi barcha yo‘nalishlar bo‘yicha O‘zbekiston – Gretsiya munosabatlarining bugungi holati va uni rivojlantirish istiqbollari ko‘rib chiqildi.
N.Dendias O‘zbekiston Markaziy Osiyo mintaqasida muhim o‘rin tutishini ta’kidladi. Gretsiya O‘zbekiston bilan ikki tomonlama va ko‘p tomonlama masalalar bo‘yicha muloqot va hamkorlikni rivojlantirishdan manfaatdor.
Bo‘lajak qo‘shma tadbirlarning kun tartibi va jadvali, xususan, Tashqi ishlar vazirliklari o‘rtasidagi siyosiy maslahatlashuvlarning navbatdagi davrasi, Savdo-iqtisodiy hamkorlik bo‘yicha Hukumatlararo komissiya yig‘ilishi yuzasidan fikr almashildi.

Посол Узбекистана встретился с главой МИД Греции
Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Узбекистан в Греческой Республике (с резиденцией в г.Риме) Отабек Акбаров в г.Афины провел встречу с Министром иностранных дел Греции Никосом Дендиасом.
На встрече рассмотрены текущее состояние и перспективы развития узбекско-греческих отношений во всех направлениях взаимной повестки дня.
Н.Дендиас отметил, что Узбекистана играет важную роль в регионе Центральной Азии. Греция заинтересована в развитии диалога и взаимодействия с Узбекистаном по двусторонним и многосторонним вопросам.
Состоялся обмен мнениями по повестке и графику предстоящих совместных мероприятий, в частности очередного раунда политических консультаций между МИД, заседания Межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству.