Xorijdagi vatandosh ayol-qizlarimizga yordam ko‘rsatiladi
Oila va xotin-qizlar davlat qo‘mitasida Tashqi mehnat migratsiyasi agentligi hamda “Vatandoshlar” jamoat fondi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Bosh vazir o‘rinbosari, Oila va xotin-qizlar davlat qo‘mitasi raisi Zulayho Mahkamova xorijdagi migrant xotin-qizlarimizga o‘zaro ko‘mak ko‘rsatish va ularni o‘z yurtiga qaytarish yo‘lida hamkorlik qilish davr talabi ekanligini ta’kidladi.
Shuningdek, Tashqi mehnat migratsiyasi agentligi boshlig‘i vazifasini vaqtincha bajaruvchi Afzal Irmatov uchrashuvda bildirilgan fikrlarni qo‘llab-quvvatladi va bu borada agentlik hamkorlikka doimo tayyorligini aytdi.
Shu bilan birga, “Vatandoshlar” jamoat fondi boshqaruv raisi Odiljon Sattorov chet eldagi  o‘zbek ayol-qizlariga moliyaviy tomondan yordam ko‘rsatish, uzoq o‘lkalarda zo‘ravonlikka uchragan vatandosh xotin-qizlarimizni ortga qaytarish borasida o‘z takliflarini berdi.

Ради помощи нашим соотечественницам за рубежом
В Государственном комитете семьи и женщин состоялась встреча с ответственными лицами Агентства по вопросам внешней трудовой миграции и Общественного фонда «Ватандошлар».
В ходе нее заместитель Премьер-министра Республики Узбекистан – председатель Государственного комитета семьи и женщин Зулайхо Махкамова подчеркнула необходимость оказания помощи нашим женщинам-мигрантам за рубежом и сотрудничества в вопросах их возвращения в свою страну.
Исполняющий обязанности руководителя Агентства по вопросам внешней трудовой миграции Афзал Ирматов поддержал высказанные на встрече мнения, отметив, что агентство всегда готово к взаимодействию в данном направлении.
Наряду с этим председатель Правления Общественного фонда «Ватандошлар» Одилжон Сатторов высказал свои предложения по оказанию финансовой поддержки узбекским женщинам за рубежом, возвращению на Родину наших соотечественниц, подвергшихся эксплуатации в дальних странах.