O‘zbekistonda PDP universiteti ochildi
Marosimda O‘zbekiston Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi, Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi vakillari, mahalliy va xorijiy oliy o‘quv yurtlari rektorlari hamda OAV o vakillari ishtirok etdi.
Tadbirda taklif etilgan mehmonlarga yangi universitetning afzalliklari haqida so‘zlab berildi. PDP universiteti rahbariyati ta’lim muassasasi O‘zbekistonda IT-mutaxassislarini shakllantirishning yangi bosqichiga aylanishini ta’kidladi.
PDP Universityʼning afzalliklari
Oliy o‘quv yurtida mahalliy va xalqaro mutaxassislar dars beradi. Talabalarga xalqaro standartlar asosida ta’lim beriladi. 50 dan ortiq davlatlar, jumladan, AQSh va Buyuk Britaniya tomonidan tan olingan va 100 dan ortiq universitetlarda o‘qitiladigan Pearson BTEC eng yuqori sifatli akademik bilim va ta’lim amaliyoti qo’llaniladi.
2-kursdan boshlab talabalar mahalliy va xorijiy kompaniyalarda yoki xususiy startap dasturlarida amaliyot oʻtash imkoniyatiga ega boʻladilar, 4-kurs bosqichida esa saralangan talabalarga AQSh, Buyuk Britaniya, Avstraliya, Kanada va boshqa mamlakatlar universitetlarida almashinuv dasturi boʻyicha oʻqish imkoniyati beriladi. Ilg‘or akademik ta’lim va PDP ekotizimidagi real loyihalarda ishtirok etish natijasida PDP universiteti bitiruvchilari middle, middle + darajadagi mutaxassislarga aylanishi kutilmoqda.
Abiturientlarga qo‘yiladigan talablar
Universitetga kirish uchun abituriyent maktab yoki litsey bitiruvchisi, 16 yoshdan oshgan, ingliz va matematika tillarini yaxshi bilgan, axborot texnologiyalariga ishtiyoqi kuchli bo‘lishi lozim.

В Узбекистане открылся PDP University
В церемонии приняли участие представители министерства высшего и среднего специального образования Узбекистана, министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций, ректоры местных и зарубежных ВУЗов и представители СМИ.
На мероприятии приглашённым гостям рассказали о преимуществах нового университета. Руководство PDP University отметило, что учебное заведение станет новым этапом в формировании IT-специалистов в Узбекистане.
Преимущества PDP University
В учебном заведении ведут занятия местные и международные профессиональные преподаватели. Студенты будут обучаться по международным методам и технологиям. Техника Pearson BTEC, которая была признана более чем 50 государствами, в числе которых США и Великобритания, по которому ведётся обучение более чем в 100 университетах, предназначена для преподавания студентам академического знания высшего качества и учебной практики.
Со 2 курса студенты имеют возможность практиковаться в местных и иностранных компаниях или в частных стартап-программах, а уже на 4-й год обучения отобранным студентам даётся возможность учиться по программе обмена в университетах США, Великобритании, Австралии, Канады и других стран. В результате передового академического образования и участия в реальных проектах в экосистеме PDP ожидается, что выпускники PDP University станут профессионалами уровня Middle, Middle+.
Требования к абитуриентам
Для поступления в ВУЗ абитуриент должен быть выпускником школы или лицея, старше 16 лет, с хорошим знанием английского языка и математики и сильной страстью к информационным технологиям.