Jahon banki vakillari bilan uchrashuv
Joriy yilning 16-iyun kuni Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vaziri o'rinbosari Bobur Abdinazarovning Markaziy Osiyo bo'yicha mamlakat dasturi koordinatori Sasha Jumena boshchiligidagi Jahon banki vakillari bilan uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda Jahon banki Guruhi bilan hamkorlik boshqarmasi boshlig'i Behzod Hamroyev, mehmonlar tomonidan Jahon bankining O'zbekistondagi vakolatxonasi rahbari Marko Mantovanelli va Jahon bankining O'zbekistondagi portfelini monitoring qilish bo'yicha bosh mutaxassisi Raximjan Assangaziyev ham ishtirok etdilar.
Uchrashuvning asosiy mavzusi mintaqaviy elektr energiyasi bozorini yaratish va Markaziy Osiyo mamlakatlari bilan o'zaro manfaatli va samarali hamkorlikni yanada mustahkamlash istiqbollarini muhokama qilish edi.

2022-06-16 | Экономика
16 июня текущего года состоялась встреча заместителя министра экономического развития и сокращения бедности Бобура Абдиназарова с представителями Всемирного банка во главе с координатором страновой программы для Центральной Азиии Сашей Джуменой.
На встрече также приняли участие начальник управления сотрудничества с Группой Всемирного банка Бехзод Хамроев, со стороны гостей во встрече приняли участие глава представительства Всемирного банка в Узбекистане Марко Мантованелли и старший специалист Всемирного банка по мониторингу портфеля в Узбекистане Рахымжан Ассангазиев.
Основной темой встречи было обсуждение перспектив создания регионального рынка электроэнергии и дальнейшего укрепления взаимовыгодного и эффективного сотрудничества со странами Центральной Азии.