Binolarni zamonaviy talablardan kelib chiqib ta’mirlash va ulardan unumli foydalanish, BPO markazini tashkil etish bo‘yicha topshiriqlar berildi
2022-04-18 | Jamiyat
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov Qashqadaryo viloyatiga xizmat safari doirasida “O‘zbektelekom” AK Qashqadaryo filiali Qarshi shahar telekommunikatsiya bog‘lamasi faoliyati bilan tanishdi.
Tashrif davomida AKT vaziri Sh. Shermatov telekommunikatsiya bog‘lamasida yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishdi. Aholiga sifatli xizmatlarni ko‘rsatish muhimligi ta’kidlandi. Shu maqsadda aholi va xodimlar uchun qulay shart-sharoit yaratish, kompaniya abonent bazasini oshirish va yoshlarni ishga kengroq jalb qilish bo‘yicha vazifalar qo‘yildi.
BPO xizmatlarini rivojlantirish kabi muhim va istiqbolli yo‘nalishga alohida e’tibor qaratildi. Qayd etilganidek, yoshlarni AKT sohasiga keng jalb etish va yuqori haq to‘lanadigan IT-kasblarini rivojlantirish ularning bandligini yanada oshirishga xizmat qiladi. Shu maqsadda binolarni zamon talablari asosida rekonstruksiya qilish, ulardan oqilona foydalanish hamda ularda BPO markazi tashkil etish bo‘yicha ko‘rsatmalar berildi.

Даны поручения по реконструкции зданий в соответствии с современными требованиями, их рациональному использованию путем организации BPO-центра
2022-04-18 | Общество
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов в ходе своей рабочей поездки в Кашкадарьинскую область ознакомился с деятельностью Каршинского городского телекоммуникационного узла Кашкадарьинского филиала АК «O‘zbektelekom».
В ходе визита Министр ИКТ Ш. Шерматов ознакомился с созданными в нем условиями. Отмечена важность оказания качественных телекоммуникационных услуг населению. С этой целью поставлены задачи по созданию удобных условий для клиентов и сотрудников, увеличению абонентской базы компании и более широкому привлечению к работе молодых кадров.
Особое внимание было уделено такому важному и перспективному направлению, как развитие BPO-услуг. Как было отмечено, это позволит в дальнейшем повысить занятость молодежи за счет их широкого привлечения в сферу ИКТ и освоения высокооплачиваемых IT-профессий. С этой целью даны поручения по реконструкции зданий в соответствии с современными требованиями, их рациональному использованию, в частности, организации в них BPO-центра.