Osiyo chempionatidan qaytgan baydarka va kanoechilarimiz tantanali kutib olindi
Xabaringiz bor, 24-27-mart kunlari Tailandda baydarka va kanoeda eshkak eshish boʻyicha Osiyo chempionati boʻlib oʻtdi. Unda muvaffaqiyatli ishtirok etgan jamoamiz Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida tantanali kutib olindi.
Marosimda Sportni rivojlantirish vazirining oʻrinbosari Shahrullo Mahmudov, Mudofaa hamda Energetika vazirligi mutasaddilari, Oʻzbekiston ROWING&CANOE federatsiyasi rahbariyati, Suv sporti turlari boʻyicha Respublika oliy sport mahorati maktabi vakillari, sportchilarimizning yaqinlari ishtirok etishdi.
Shahrullo Mahmudov sportchilarimizni qoʻlga kiritilgan muvaffaqiyat bilan qutlar ekan, eshkak eshuvchilarimizga joriy yil Xanchjou shahrida oʻtadigan Osiyo oʻyinlarida ham mana shunday yuqori natijalar qayd etishlarini tilab qoldi.
Eslatib oʻtamiz, yoshlar va kattalar oʻrtasida tashkil etilgan musobaqada sportchilarimiz 16 ta oltin, 19 ta kumush va 8 ta bronza, jami 43 ta medal jamgʻarishgan edi.
Oʻz navbatida, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Oʻzbekiston ROWING&CANOE federatsiyasini, sportchi va murabbiylarimizni qoʻlga kiritilgan natijalar bilan samimiy qutlab, kelgusi xalqaro musobaqalarda ham jamoamizning mana shunday zafarli ishtirok etishini tilaydi.

Успешных отечественных представителей гребли на байдарках и каноэ торжественно встретили на Родине!
С 24 по 27 марта в Таиланде прошёл чемпионат Азии по гребле на байдарках и каноэ. Сборную Узбекистана, выступившая на ответственных стартах более чем успешно, торжественно встретили в столичном международном аэропорту имени Ислама Каримова.
В церемонии приняли участие заместитель министра Развития спорта Шахрилло Махмудов, ответственные лица Министерства обороны, Министерства энергетики, руководство Федерации Rowing& canoe Узбекистана, представители Республиканской школы Высшего спортивного мастерства по водным видам спорта, родные и близкие спортсменов.
Шахрилло Махмудов, поздравляя атлетов с достигнутыми успехами, пожелал им и впредь покорять пьедесталы почёта на самых крупных международных турнирах, в том числе и на Азиатских играх в Ханчжоу-2022.
На чемпионате Азии среди взрослых и молодёжи, они завоевали в общей сложности: 16 золотых, 19 серебряных и 8 бронзовых медалей.
Национальный Олимпийский комитет поздравляет Федерацию Rowing& canoe Узбекистана с достигнутым успехом, желает всех благ и дальнейших высот на мировой арене.