Toshkent shahar hokimligi va Tatariston Respublikasi Hukumati o‘rtasida hamkorlik
“Chirchiq” kimyo-industrial texnoparkida O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov ishtirokida Toshkent shahar hokimligi va Tatariston Respublikasi Hukumati o‘rtasida hamkorlik yuzasidan “Yo‘l xarita”si imzolandi.
Toshkent shahar hokimi Jahongir Ortiqxo‘jaev va Tatariston (Rossiya Federatsiyasi) prezidenti Rustam Minnixanov 2022-2023-yillarda Toshkent shahar hokimligi va Tatariston Respublikasi Hukumati o‘rtasida kengaytirilgan hamkorlik bo‘yicha “Yo‘l xarita”siga imzo chekdilar.
Hujjatga muvofiq, har ikki hududda savdo-iqtisodiy faoliyat, shaharsozlik, munisipal boshqaruv, transport, uy-joy kommunal xo‘jaligi, obodonlashtirish va ijtimoiy sohalarda o‘zaro tajriba almashinuvi, shuningdek, madaniyat, yoshlar, ilm-fan, ta'lim, turizm, sport, axborot texnologiyalari kabi qator sohalarda hamkorlik qilish masalalari ko‘zda tutilgan.

Сотрудничество между хокимиятом Ташкента и Республикой Татарстан
В химико-индустриальном технопарке «Чирчик» при участии премьер-министра Республики Узбекистан Абдуллы Арипова была подписана «Дорожная карта» по сотрудничеству между хокимиятом Ташкента и Правительством Республики Татарстан.
«Дорожную карту» по расширенному сотрудничеству между хокимиятом Ташкента и Республикой Татарстан на 2022-2023 гг. подписали хоким Ташкента Жахонгир Артикходжаев и президент Татарстана (Российская Федерация) Рустам Минниханов.
Документ предусматривает взаимный обмен опытом в торгово-экономической деятельности, градостроительстве, муниципальном управлении, ЖХК, благоустройстве и социальной поддержке наших регионов, а также сотрудничество в сфере культуры, науки, образования, туризма, спорта, информационных технологий и пр.