BPO va KPO xizmatlarini rivojlantirishda hamkorlikni kengaytirish boʻyicha muzokaralar olib borildi
AKT vazirligi delegatsiyasining Butunjahon mobil kongressida ishtirok etishi doirasida AKT vaziri Sh.Shermatov “Rohde & Schwarz” kompaniyasi rahbariyati bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida O‘zbekistonda radiomonitoring va raqamli teleeshittirish tizimini kengaytirish dasturining uchinchi bosqichini amalga oshirish hamda yuqori chastotali signallarni monitoring qilish va tahlil tizimini yaratish imkoniyatlariga oid masalalar muhokama qilindi. Shu bilan birga, qisqa to‘lqinli chastota diapazoni radio monitoringini tashkil etish bo‘yicha ham fikrlar almashildi.
Shuningdek, “Rohde & Schwarz GmbH” rahbariyati bilan kompaniya tomonidan ishlab chiqarilgan, ixtisoslashtirilgan o‘lchash uskunalari va dasturiy taʼminot kompleklarini yetkazish uchun shartnomani imzolash bo‘yicha muzokaralar ham olib borildi.

Прошли переговоры по расширению сотрудничества в рамках развития BPO- и KPO-услуг
В рамках участия делегации Министерства ИКТ во Всемирном мобильном конгрессе Министр ИКТ Ш. Шерматов провел встречу с руководством компании «Rohde&Schwarz».
В ходе встречи обсуждены вопросы по реализации третьего этапа программы расширения системы радиоконтроля и цифрового телевещания и возможности создания системы мониторинга и анализа сигналов высокочастотного диапазона на территории Узбекистана. Состоялся обмен мнениями по организации радиоконтроля коротковолнового диапазона частот.
Также прошли переговоры с руководством «Rohde&Schwarz GmbH» о заключении контрактов по доставке комплекса специализированного измерительного оборудования и программного обеспечения производства «Rohde&Schwarz GmbH».
Отдельное внимание на встрече было уделено вопросам непосредственного участия компани «Rohde&Schwarz» в реализации проектов по развитию услуг BPO и KPO посредством трудоустройства местной молодежи.