2022-02-28 | Jamiyat
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish Vaziri Sherzod Shermatov joriy yilning yanvar oyida ochilgan IT Park rezidenti boʻlgan “IMPACTT” texnologik xabga bordi.
Tashrif davomida AKT vaziri xab faoliyati bilan yaqindan tanishdi.
Xabni tashkil etishdan maqsad O‘zbekistonning IT-hamjamiyatini rivojlantirishdan iborat. Xab IT, tadbirkorlik sohasidagi mutaxassislar, shuningdek, startap asoschilari va boshqa ekspertlarni birlashtiradi.
“IMPACTT” xab negizida venchur studiyasi yoshlarga istiqbolli startap gʻoyalari bilan yordam berish va har tomonlama qoʻllab-quvvatlash uchun tashkil etilgan.
Bundan tashqari, xab kovorking maydoni, ish va uchrashuvlar uchun alohida xonalar, dam olish joylari, qahvaxona va boshqalarni oʻz ichiga oladi.
AKT vaziri Sh. Shermatov xab tomonidan taqdim etilgan infratuzilma va imkoniyatlarni ko‘p ekanligini qayd etdi. Vazirlik va IT Park, xab rivojlanishini har tomonlama qo‘llab-quvvatlashga tayyor ekanligini bildirdi.

Министр ИКТ посетил технологический хаб «IMPACTT» от резидента IT Park
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Шерзод Шерматов посетил технологический хаб «IMPACTT» - резидента IT Park, который открыл свои двери в январе текущего года.
В ходе визита Министр ИКТ непосредственно ознакомился с деятельностью хаба.
Цель хаба заключается в развитии IT-сообщества Узбекистана. Хаб будет собирать специалистов в сфере IT, предпринимательства, а также основателей стартапов и других экспертов.
Венчурная студия на базе хаба «IMPACTT» была создана для помощи молодежи с перспективными стартап-идеями и всесторонней поддержки.
Кроме того, хаб включает в себя коворкинг зону, отдельные комнаты для работы и проведения митингов, зоны отдыха, кофейню и другие.
Министр ИКТ Шерзод Шерматов отметил инфраструктуру и возможности, которые предоставляет хаб. Подчеркнуто, что Министерство и IT Park готовы предоставить всестороннюю поддержку для развития хаба.