2022-yil ko‘rgazmalar mavsumining boshlanishi va o‘tgan yil natijalari
14 ta xalqaro ko‘rgazma, dunyoning 38 ta mamlakatidan 900 ta kompaniya, 32 mingga yaqin tashrif buyuruvchilar. Bu Iteca Exhibitions ko‘rgazmalar kompaniyasining 2021-yildagi natijalaridir.
«Ko‘rgazmalar — iqtisodiyotni tiklash kaliti» — Iteca Exhibitions uchun o‘tgan yil aynan shu shior ostida o‘tdi. 2022-yilda kompaniya auditoriya va qamrovni kengaytirmoqchi Tadbirlar portfelidagi 18 ta har yillik xalqaro ko‘rgazma pandemiyadan oldingi davr darajasiga qaytishga tayyorlikdan dalolat. Ta'kidlanishicha, barcha tadbirlar sanitariya-epidemiologik meyor va qoidalariga to‘la amal qilingani holda o‘tkaziladi.
Joriy yilning bahorgi ko‘rgazmalar mavsumini 1-4-mart kunlari bo‘lib o‘tadigan O‘zbekiston qurilish industriyasining yetakchi ko‘rgazmasi – UzBuild 2022 ochadi. Avvalgidek, tadbir professionallarga qurilish materiallari va texnologiyalarining keng ko‘lamli ko‘rgazmasi va assortimentini taqdim etadi. Muzokaralar va hamkorlikni yo‘lga qo‘yish uchun eng yaxshi va qulay biznes platformaga aylanadi. Unda 19 mamlakatdan 180 dan ortiq kompaniya va brendlar ishtirok etishi kutilmoqda. Jumladan: Avstriya, Belarus Respublikasi, Buyuk Britaniya, Germaniya, Hindiston, Eron, Ispaniya, Italiya, Qozog‘iston, Xitoy, Koreya Respublikasi, Niderlandiya, Rossiya, AQSh, Turkiya, Ukraina, Finlyandiya va Fransiya.
Ko‘rgazmaning ochilish kunida ushbu mavzuga yana qaytamiz va sizni tadbir dasturi bilan atroflicha tanishtiramiz.

Iteca Exhibitions: старт выставочного сезона-2022 года и итоги прошлого года
14 международных выставок, 900 компаний из 38 стран мира, около 32 тысяч посетителей — выставочная компания Iteca Exhibitions подвела итоги 2021 года и рассказала о работе, предстоящей в новом сезоне.
«Выставки — ключ к восстановлению экономики» — под таким девизом прошел минувший год для Iteca Exhibitions. В 2022 году компания планирует увеличить аудиторию и охват: 18 ежегодных международных выставок из портфеля мероприятий свидетельствуют о готовности к выходу на допандемийный уровень. Отмечено: мероприятия будут проведены в строгом соответствии с требованиями санитарно-эпидемиологических норм и правил.
Весенний выставочный сезон текущего года открывает ведущая выставка строительной индустрии Узбекистана — UzBuild 2022, которая пройдет с 1 по 4 марта. Как и прежде, площадка представит профессионалам широкую экспозицию и ассортимент строительных материалов и технологий и станет лучшей деловой платформой для переговоров и налаживания сотрудничества. Ожидается участие свыше 180 компаний и брендов из 19 стран, в их числе: Австрия, Республика Беларусь, Великобритания, Германия, Индия, Иран, Испания, Италия, Казахстан, Китай, Республика Корея, Нидерланды, Россия, США, Турция, Украина, Финляндия, Франция и Узбекистан.
К данной теме мы еще вернемся в день открытия выставки и детальнее познакомим вас с программой мероприятия.