AKT vaziri Koreya Respublikasi Ichki ishlar va xavfsizlik vazirligi delegatsiyasi bilan uchrashdi
Bugun, 15-fevral kuni, Axborot texnologiyalari va kommunikasiyalarini rivojlantirish vaziri Sh. Shermatov Koreya Respublikasi Ichki ishlar va xavfsizlik vazirining o‘rinbosari Ko Gyu Chang bilan uchrashdi.
So‘nggi yillarda Janubiy Koreyalik mutaxassislarning mamlakatimizda raqamli texnologiyalarni rivojlantirish borasidagi islohotlarda faol ishtirok etayotgani, elektron hukumat va IT ta’lim sohasidagi yirik loyihalarni joriy etishda bevosita hamkorlik qilayotgani o‘zaro hamjihatlik va ishonchning yuksakligidan dalolat beradi.
Bo‘lib o‘tgan uchrashuv doirasida O’zbekiston va Korea orasidagi AKT sohasidagi hamkorlikni sifat jihatidan yangi bosqichga olib chiqish, jumladan Koreadagi va O’zbekistondagi demografik trendlardan kelib chiqib Korea kompaniyalari bilan hamkorlikda IT va BPO xizmatlari eksportini rivojlantirish, O’zbekistondagi yoshlarni AKT sohasiga kengroq jalb qilish hamda yuqori maoshli ish bilan ta'minlash kabi istiqbolli loyihalarni amalga oshirish masalasi muhokama qilindi.

Министр ИКТ провел встречу с делегацией Министерства внутренних дел и безопасности Республики Корея
Сегодня, 15 февраля, Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов провел встречу с заместителем Министра внутренних дел и безопасности Республики Корея Ко Гю Чанг.
Активное участие южнокорейских специалистов в последние годы в процессах развития цифровых технологий, их сотрудничество в вопросах реализации крупных проектов в сфере электронного правительства и IT-образования являются свидетельством взаимного доверия и согласия.
В ходе встречи были обсуждены вопросы поднятия на качественно новый уровень сотрудничества, в частности, обсуждены вопросы реализации перспективных проектов в рамках развития экспорта IT- и BPO-услуг исходя из демографических трендов в Корее и Узбекистане, более широкого привлечения молодежи Узбекистана в сферу ИКТ и их обеспечения высокооплачиваемой работой.