2022-02-09 | Siyosat
2022-yilning 9-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Koreya Respublikasining Favqulodda va Muxtor Elchisi Kan Chje Kvonni mamlakatimizdagi diplomatik missiyasi yakunlangani munosabati bilan qabul qildi.
O‘zbekiston TIV rahbari Elchining ikki tomonlama do‘stlik va alohida strategik sheriklik munosabatlarini mustahkamlashga qo‘shgan shaxsiy hissasini e’tirof etdi.
Suhbat chog‘ida avval erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish, bo‘lajak tadbirlar jadvali va tomonlarni qiziqtirgan sohalarda o‘zaro hamkorlikni faollashtirish rejalari muhokama qilindi.
Elchi O‘zbekistonda o‘z faoliyatini amalga oshirish uchun yaratilgan qulay sharoitlar va ko‘rsatilgan ko‘mak uchun O‘zbekiston tomoniga minnatdorlik bildirdi.

2022-02-09 | Политика
9 февраля 2022 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Корея Кан Чжэ Квона в связи с завершением его дипломатической миссии в нашей стране.
Глава МИД Узбекистана отметил личный вклад Посла в укрепление двусторонних отношений дружбы и особого стратегического партнерства.
В ходе состоявшейся беседы обсужден ход реализации ранее достигнутых договоренностей, график предстоящих мероприятий и план по активизации взаимодействия в сферах, представляющих взаимный интерес.
Посол выразил благодарность узбекской стороне за поддержку и созданные благоприятные условия для осуществления его деятельности в Узбекистане.