Qoraqalpog‘iston aholisini sifatli telekommunikatsiya, mobil va pochta xizmatlari bilan ta'minlash bo‘yicha vazifalar qo‘yildi
2022-02-08 | Jamiyat
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov Qoraqalpog‘iston Respublikasiga qilgan xizmat safari doirasida hududda soha taraqqiyoti yo‘lida amalga oshirilayotgan ishlar bilan yaqindan tanishdi.
Jumladan, vazir ishtirokida “O‘zbektelekom” AK Qoraqalpog‘iston filialida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Unda tizimdagi tashkilot, korxona va mobil aloqa operatorlari hududiy filial va bo‘linmalarining rahbarlari qatnashdi.
Yig‘ilish doirasida bugungi kunda sohada amalga oshirilayotgan ishlar va shu yo‘nalishdagi istiqbolli rejalar muhokama etildi. Xususan, tizimdagi tashkilot, korxona va mobil aloqa operatorlarining moliyaviy-xo‘jalik faoliyatini takomillashitish, respublikaning olis hududlarini ham yuqori tezlikdagi internet bilan qamrab olish, aloqa xodimlariga sharoit yaratish masalalari ko‘rib chiqildi.
Soha rahbari tomonidan respublika aholisini sifatli telekommunikatsiya, mobil va pochta xizmatlari bilan ta'minlash bo‘yicha ma'sullarga vazifalar qo‘yildi.

Поставлены задачи обеспечить население Каракалпакстана качественными телекоммуникационными, мобильными и почтовыми услугами
2022-02-08 | Общество
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов в рамках рабочей поездки в Республику Каракалпакстан непосредственно ознакомился с работой, направленной на развитие ИКТ-отрасли в регионе.
В частности, при участии Министра прошло заседание в Каракалпакском филиале АК «O‘zbektelekom». В нем приняли участие руководители территориальных филиалов и подразделений подведомственных организаций, предприятий и операторов мобильной связи.
В ходе заседания была обсуждена проводимая работа и перспективные планы в сфере ИКТ. В частности, рассмотрены вопросы по совершенствованию финансово-хозяйственной деятельности подведомственных предприятий и организаций, операторов мобильной связи, расширению охвата отдаленных регионов республики высокоскоростным интернетом, созданию условий для работников связи.
Руководителем отрасли поставлена задача перед ответственными лицами обеспечить население республики современными телекоммуникационными, мобильными и почтовыми услугами.