Toshkent viloyatida "Chimgan challenge-2022" xalqaro sport festivali bo'lib o'tadi
16-18 fevral kunlari Toshkent viloyatining Bo'stonliq tumanida "Chimgan challenge-2022"qishki ekstremal va ommaviy sport festivali bo'lib o'tadi.
Festival ishtirokchilari Bo'stonliq tumanidagi eng yirik yoshlar oromgohida, Chimyon qishlog'idagi "Yoshlar oromgoxi"da joylashadi, bu yerda musobaqa ishtirokchilari uchun asosiy sport maydonchalari tashkil etiladi.
Ishtirokchilarni iliq kutib olish uchun tashkilotchilar tomonidan zamonaviy va milliy musiqa-folklor jamoalarini, shuningdek, O'zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi milliy orkestrini jalb qilish rejalashtirilgan.
Musobaqada ishtirokchilar xavfsizligi va salomatligini ta'minlash uchun festival yo'nalishlari va sport maydonlarida tegishli idoralar jalb etiladi.
Festival tashkilotchilari: Turizm va sport vazirligi, O'zbekiston Milliy Olimpiya qo'mitasi, Qishki va murakkab texnik sport turlari bo'yicha respublika oliy sport mahorati maktabi va Qishki sport turlari assotsiatsiyasi.

В Ташкентской области пройдет спортивный фестиваль “Chimgan challenge-2022”
С 16 по 18 февраля в Бустонлыкском районе Ташкентской области пройдет ежегодный фестиваль зимнего экстремального и массового спорта “Chimgan challenge-2022”.
Участники фестиваля остановятся в крупнейшем молодежном лагере Бостанлыкского района, в районе поселка Чимган - «Ёшлар оромгохи», здесь же расположатся основные спортивные площадки для участников соревнований.
Для разогрева участников организаторами планируется привлечь современные и национальные музыкально-фольклорные коллективы, а также Национальный оркестр Министерства обороны Республики Узбекистан.
На соревнованиях будут привлечены соответствующие ведомства для обеспечения безопасности и здоровья участников на трассах и спортивных площадках фестиваля.
Организаторы фестиваля: Министерство туризма и спорта, Национальный олимпийский комитет Узбекистана, Республиканская школа высшего спортивного мастерства по зимним и сложным техническим видам спорта и Ассоциация зимних видов спорта.