АКТ vaziri IT Park rezidenti bo‘lgan o‘quv markazi faoliyati bilan tanishdi
29-yanvar kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov IT Park  rezidenti  bo‘lgan  “Najot ta’lim” o‘quv markazi faoliyati va bu yerda yaratilgan sharoitlar bilan tanishdi.
AKT Vazir Sherzod Shermatov bu yerda IT Park  rezidenti  bo‘lgan  markaz faoliyati bilan yaqindan tanishib,. IT sohasida bugungi kunda amalgi oshirilayotgan ishlar yuzasidan takliflarini bildirib o‘tdi.
Shuningdek, uchrashuvda Yoshlar ishlari agentligi direktori Alisher Sa’dullayev ham qatnashdi. Agentlik direktori Yoshlar portalini yanada takomillashtirish hamda yoshlarga qo‘shimcha qulayliklar yaratish bo‘yicha fikrlarini bildirdi.
Shu bilan birga, AKT vaziri Yoshlar portalini takommillashtitrish bo‘yicha takliflarini bildirdi.
Uchrashuv davomida yoshlar daftarigi kiritilganlarga IT yo‘nalishida ta’lim olishda imkoniyatlar yaratish masalalari ham muhokama qilindi.

Министр ИКТ ознакомился с деятельностью учебного центра – резидента IT Park
29 января, Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов ознакомился с деятельностью учебного центра «Нажот таълим», являющегося резидентом IT Park, и созданными в нем условиями.
Министр ИКТ Шерзод Шерматов, непосредственно ознакомившись с деятельностью учебного центра - резидента IT Park, высказал свои предложения по осуществляемой сегодня работе в сфере ИКТ.
Во встрече также принял участие директор Агентства по делам молодежи Алишер Саъдуллаев, который поделился своим мнением по дальнейшему совершенствованию Портала молодежи и созданию удобств для молодежи.
Вместе с этим, Министр ИКТ также выдвинул предложение по повышению удобств на Портале молодежи, внедрению системы получения через него кредитов. Высказана необходимость по созданию возможности по получению кредита не путем посещения банка, а с помощью портала.
Также были обсуждены вопросы выделения субсидий с целью обучения по IT-направлению для молодых людей, включенных в молодежную тетрадь, оплаты образовательных кредитов.