“Coca-Cola Ichimligi Uzbekiston” kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv
O‘zbekiston Respublikasi Bosh Vazir O‘rinbosari – Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vaziri Jamshid Qo‘chqorov “Coca-Cola Ichimligi Uzbekiston” kompaniyasi bosh direktori Ezel Ag‘aoglu bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda, shuningdek, Davlat soliq qo‘mitasi raisi Sherzod Qutbiyev, Moliya vaziri o‘rinbosarlari Odilbek Isakov va Dilshod Sultanov hamda “Coca-Cola Ichimligi Uzbekiston” kompaniyasi Jamoatchilik bilan aloqalar bo‘yicha rahbari Jamoliddin Qudratov ishtirok etdilar.
Uchrashuv davomida tomonlar 2021-yilning sentabr oyida bo‘lib o‘tgan O‘zbekiston Iqtisodiy Forumidagi kelishuvlar yuzasidan, xususan, “Coca-Cola Ichimligi Uzbekiston” kompaniyasining Namangan, Samarqand va Xorazm viloyatlaridagi investitsiya loyihalari, korxona tomonidan o‘z mahsulotlari uchun xom-ashyo masalasi hamda soliq sohasidagi o‘zgarishlar bo‘yicha fikr almashdilar.
Shunindek, uchrashuvda tomonlar “Coca-Cola Ichimligi Uzbekiston” kompaniyasini kengaytirish, uning Urganchdagi filiali modernizatsiyasi, shu bilan birgalikda, Namangandagi kompaniya zavodini kengaytirish va modernizatsiya qilish, kompaniyaning distributerlik faoliyati borasida so‘z yuritdilar.

Встреча с представителями компании «Coca-Cola Ichimligi Uzbekiston»
Заместитель Премьер–Министра – Министр экономического развития и сокращения бедности Республики Узбекистан Жамшид Кучкаров провел встречу с генеральным директором компании «Coca-Cola Ichimligi Uzbekiston» Эзелем Агаоглу.
На встрече также приняли участие председатель Государственного налогового комитета Шерзод Кутбиев, заместители министра финансов Одилбек Исаков и Дилшод Султанов и руководитель по связям с общественностью компании «Coca-Cola Ichimligi Uzbekiston» Жамолиддин Кудратов.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями по договоренностям, достигнутым на Узбекистанском Экономическом Форуме в сентябре 2021 года, в частности, по инвестиционным проектам компании «Coca-Cola Ichimligi Uzbekiston» в Наманганской, Самаркандской и Хорезмской областях, по поставкам предприятием сырья для своей продукции, а также по изменениям в налоговой сфере.
На встрече стороны также обсудили вопросы расширения компании «Coca-Cola Ichimligi Uzbekiston», модернизации ее филиала в Ургенче, а также расширения и модернизации завода компании в Намангане, дистрибутерской деятельности компании.