Toshkent metropolitenida UZTELECOM mobil aloqa va internetni yo'lga qo'ydi
UZTELECOM milliy operatori maxsus zamonaviy uskunalardan foydalangan holda, metropolitenni yuqori texnologiyali aloqa bilan ta’minlash bo‘yicha keng ko‘lamli loyihani amalga oshirdi. Yangi 2022-yil boshidan Toshkent metropolitenining barcha yo‘nalish va stansiyalari UZTELECOM mobil aloqasi bilan qamrab olindi.
Toshkent metrosi nafaqat jamoat transporti, balki madaniy meros va sayyohlik diqqatga sazovor joy hisoblanadi. Yo'lovchilar uchun mobil aloqa va Internet butun yo'lda ishlashi muhimdir.
Amalga oshirilgan ishlar, birinchi navbatda, Respublika aholisi va mehmonlari uchun taqdim etilayotgan xizmatlar sifatini oshirishga qaratilgan.

Мобильная связь и Интернет от UZTELECOM стали доступны в Ташкентском метрополитене
Национальный оператор UZTELECOM запустил масштабный проект по обеспечению метро высокотехнологичной связью с помощью специального современного оборудования покрытия сети. С начала нового 2022 года все линии и станции Ташкентского метрополитена охвачены мобильной связью от UZTELECOM.
Метро в Ташкенте служит не только общественным транспортом. Оно по праву считается культурным достоянием и туристической достопримечательностью. Для пассажиров важно, чтобы на всем пути следования работали мобильная связь и интернет.
Разработка в первую очередь направлена на увеличение качества предоставляемых услуг для жителей и гостей республики.