O‘zbekiston Prezidenti Qozog‘iston Prezidenti bilan telefon orqali muloqot qildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev o‘rtasida telefon orqali muloqot bo‘lib o‘tdi.
Suhbatda davlat rahbarlari Qozog‘istondagi vaziyatning rivojlanishi, respublikadagi holatni barqarorlashtirish, tez fursatda tinchlik va osoyishtalikni qayta tiklash borasida ko‘rilayotgan chora-tadbirlar yuzasidan fikr almashdilar.
O‘zbekiston yetakchisi Qozog‘istonning birodar xalqi va rahbariyatini ularning mamlakat barqarorligi va farovonligini ta’minlash yo‘lidagi sa’y-harakatlarida doimo qo‘llab-quvvatlashini yana bir bor tasdiqladi.

The President of Uzbekistan holds a phone call with the President of Kazakhstan
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev had a telephone conversation with the President of the Republic of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev.
The heads of state exchanged views on the situation in Kazakhstan, measures being taken to stabilize the situation and restore peace and tranquility in the country as soon as possible.
The Leader of Uzbekistan once again reaffirmed the unwavering support of the fraternal people and the leadership of Kazakhstan in their striving to ensure stability and prosperity in the country.